6:2, 5:1 a... porážka. Vondroušová předvedla proti Cirsteaové nevídaný kolaps

před 4 měsíce 96

 Reuters

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová přitom dlouho kráčela za jednoznačným vítězstvím. V prvním setu vzala o devět let starší soupeřce dvakrát servis a dva využité brejkboly přidala v druhé sadě. K prvním dvěma mečbolům se dostala za stavu 5:1 při servisu Cirsteaové a poté ještě třikrát neúspěšně podávala na vítězství v zápase.

Poslední z mečbolů nevyužila Vondroušová za stavu 6:5 a Rumunka dotáhla set do tie-breaku, který ovládla jednoznačně 7:1. Psychickou pohodu si rodačka z Bukurešti přenesla do třetí sady, v jejímž úvodu hned vzala české tenistce podání a po dvou hodinách a 41 minutách proměnila první svůj mečbol.

"Tohle byl asi největší obrat mé kariéry. Abych byla upřímná, za stavu 1:5 jsem už na výhru nemyslela, jen jsem si říkala, že to musím trochu pro diváky prodloužit a předvést jim lepší tenis. Nějak jsem to ale dokázala vyhrát, i když stále nevím jak," řekla v rozhovoru na kurtu Cirsteaová. Dvaadvacátá hráčka žebříčku se v semifinále střetne s Italkou Jasmine Paoliniovou, jež přešla přes čtvrtfinále bez boje po odstoupení nemocné Jeleny Rybakinové z Kazachstánu.

Vondroušová prohrála s Cirsteaovou třetí vzájemný zápas za sebou a nevyžila šanci na postup do prvního semifinále od červencového triumfu ve Wimbledonu. V Dubaji sice česká Sportovkyně roku poprvé od loňského US Open vyhrála dva zápasy za sebou, s turnajem se nicméně rozloučila trpkou porážkou.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 3,211.715 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: Cirsteaová (Rum.) - Vondroušová (7-ČR) 2:6, 7:6 (7:1), 6:2, Paoliniová (It.) - Rybakinová (4-Kaz.) bez boje.

Přečtěte celý článek