6207 nových nakažených. Pomalé brždění pandemie pokračuje

3 měsíce starý 13

Foto: David Neff, Seznam Zprávy

Ilustrační snímek z covidového oddělení.

Dění kolem koronavirové epidemie sledujeme v online zpravodajství.

Článek

- Ve čtvrtek podle dat ministerstva přbylo 6207 nových nakažených. Je to o 1700 nižší údaj než před týdnem.

- EU rozhodla o rozdělení vakcín. Česko dostane vlastní vinou méně. Podrobnosti ZDE.

- Svět: Brazílie zaznamenala během uplynulých 24 hodin 91,097 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 3769 úmrtí souvisejících s onemocněním covid-19. Největší brazilské město zvýšilo úsilí o vyprázdnění starých hrobů, aby na hřbitovech vytvořilo prostor pro prudce rostoucí počet obětí covidu-19.

- Jak se koronavirus šíří ve vaší obci? Přehlednou mapu najdete ZDE.

- Jaká aktuální omezení nyní platí, čtěte ZDE.

 • Německo hlásí podobná čísla jako před týdnem

  V Německu za uplynulý den přibylo 21 888 případů nákazy novým koronavirem, což je o několik set více než před týdnem. Ve své statistice to dnes uvedl Institut Roberta Kocha (RKI). Zemřelo dalších 232 pacientů po nákaze koronavirem, na minulý čtvrtek připadlo 183 smrtelných případů.

  Sedmidenní incidence k dnešku činí 134,0. Ve čtvrtek v sedmidenním úhrnu připadalo na 100.000 obyvatel 134,2 nově infikovaných.

  Od začátku pandemie se v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, koronavirem prokazatelně nakazilo nejméně 2,85 milionu lidí, asi 2,55 milionu se považuje za uzdravené. Počet smrtelných případů k dnešku vystoupil na celkových 76 775.

 • Brazílie sužovaná epidemií vyprazdňuje staré hroby, aby měla místo pro oběti covidu

  Brazílie zaznamenala během uplynulých 24 hodin 91,097 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 3769 úmrtí souvisejících s onemocněním covid-19, způsobovaným koronavirem. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na údaje brazilského ministerstva zdravotnictví. Nynější údaje jen těsně zaostávají za rekordy z minulých dnů.

  V největší jihoamerické zemi, která má na 210 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo téměř 13 milionů lidí a počet obětí podle úředních údajů vzrostl na 325 284. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, která sleduje vývoj pandemie globálně, je Brazílie druhou nejpostiženější zemí na světě po Spojených státech, a to jak z hlediska počtu nakažených, tak počtu úmrtí.

  Největší brazilské město zvýšilo úsilí o vyprázdnění starých hrobů, aby na hřbitovech vytvořilo prostor pro prudce rostoucí počet obětí covidu-19. Radnice v Sao Paulu tento týden zaznamenala rekordní počet pohřbů, v úterý jich bylo 419, uvedl Reuters. Přemísťování ostatků je podle vyjádření radnice běžnou záležitostí v provozu hřbitovů. Ale v současnosti je o to naléhavější, že země prožívá nejhorší chvíle od začátku pandemie.

Zdroj