8. Tolik je v Česku pacientů s těžkým covidem

1 měsíc starý 16
8. Tolik je v Česku pacientů s těžkým covidem

Je to o něco více než v první polovině července, kdy se v nemocnicích dva dny nacházelo pouze 25 pacientů, ale zároveň výrazně méně než po většinu doby od loňského vypuknutí epidemie.

Z 47 hospitalizovaných se 8 osob nachází ve vážném stavu, který vyžaduje napojení na umělou plicní ventilaci, případně mimotělní oběh. Podíl pacientů ve vážném stavu dlouhodobě představuje zhruba pětinu hospitalizovaných.

Pro srovnání, v úvodu března, kdy vrcholila jarní vlna epidemie, leželo v tuzemských nemocnicích s covidem až 9475 pacientů, přičemž 2051 z nich bylo v té době ve vážném stavu.

Od dubna začaly počty lidí s covidem v nemocnicích zásadně klesat. Zhruba v polovině července se počet hospitalizovaných dostal pod hranici 100 osob a od té doby se pohybuje v řádu nižších desítek. Počet vážných případů se nad 10 v dostal naposledy na konci června. Většina nemocnic již mohla uzavřít vyčleněná covidová oddělení.

Před těžkých průběhem nemoci chrání očkování. To má v ČR ukončené 4 735 654 osob. Celkem již bylo v ČR podáno 10 192 335 vakcín.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj