Aby restauratér přežil, udělal si z bufetu večerku. Obešel vládní opatření, úředníci ho nemohou pokutovat

3 měsíce starý 99

Prostějovský restauratér Pavel Matoušek kritizoval vládní chaos už během předvánočního období, které bylo pro většinu malých podnikatelů nejisté. Kvůli další nepříznivé situaci se rozhodl – aby finančně přežil – svůj bufet změnit na večerku. Zákazníci dodržují veškerá protiepidemická opatření, navštěvují ho a jeho podnik může fungovat.

Podnikatel provozující bistro v Prostějově poukazuje na vládní nesrovnalosti v protiepidemických opatřeních už od začátku prosince. Přechody do různých úrovní systému PES, jeho ohýbání a omyly totiž přinutily drobné podnikatele k zoufalým krokům. Někdy i značně kreativním. Nějak totiž prostě musí přežít.

Dále čtěte

archiv

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Pavlu Matouškovi se nelíbila aktuální nejistá situace a rozhodl se řešit ji přeměnou svého Bistra u Matesů na večerku. Obešel tím vládní opatření vztahující se na neustále omezované restaurace a stravovací provozovny, a žádné zákazy tím pádem neporušuje. Může také legálně prodávat alkohol v uzavřených obalech. Prodává svařák a punč. Jak uvádí CNN Prima NEWS, na zákazníky si nemůže stěžovat.

Podnikatel se tak připravil na situaci, kdyby vláda náhodou kvůli zhoršující se epidemii v zemi rozhodla o zákazu prodeje z výdejních okének. Mohl by nadále pokračovat v podnikání.

Kontroloři jsou na tuto kličku krátcí. Veškerá vládní nařízení Matoušek prý skutečně dodržuje. Jeho večerku několikrát zkontrolovali na základě udání, úředníci mu však žádnou pokutu neudělili. „Vzhledem k tomu, že lidé dodržují vládní nařízení a opatření respektují, tak kontrola přijela, všechno zkontrolovala a odjela,“ říká podnikatel.

Připravuje se i na případné další restrikce vůči malým obchodům. Svůj podnik si prý prostě přemění na lesní supermarket.

Matoušek se vyjádřil k vládnímu opatření v prosinci, kdy zkritizoval nařízení, které zakazovalo provozovat stravovací zařízení a prodávat v nich rozlévané nápoje. Tehdy svůj provoz raději zavřel. „Když si někdo usmyslí dát mi pokutu, tak ji musím nejdřív zaplatit a až potom případně zažalovat stát, že jsem byl uveden v omyl. Dělám už blbce i ze zaměstnanců. Přijdou ráno, já je odpoledne musím poslat domů. Voláme si dvakrát, třikrát denně, jestli otevřeme, nebo zavřeme. Připadá mi to jako v Kocourkově,“ komentoval zmatky pro Deník.

Zdroj