Afgánskému velvyslanci v Pákistánu unesli na několik hodin dceru. Diplomatický sbor se ze země stáhl

4 měsíce starý 25

Afghánistán stáhl svého velvyslance a diplomatický sbor z Pákistánu. Reagoval tím na únos 26leté dcery velvyslance, kterou neznámí únosci mezitím už propustili. Informovalo o tom v neděli afghánské ministerstvo zahraničí. Pákistánské úřady incident vyšetřují.

Kábul/Islámábád 21:26 18. července 2021

Pákistánský premiér Imran Chán přisoudil této záležitosti nejvyšší prioritu a chce, aby policie pachatele dopadla do 48 hodin. (ilustrační foto) | Foto: Akhtar Soomro | Zdroj: Reuters

„Afghánská vláda odvolala velvyslance a seniorní diplomaty až do úplného odstranění bezpečnostních hrozeb a do zatčení a potrestání pachatelů,“ uvedlo afghánské ministerstvo zahraničí v prohlášení. Mluvčí pákistánského ministerstva zahraničí na žádost agentury Reuters o komentář okamžitě nereagoval.

Po útoku na školu v Nigérii se pohřešuje zhruba 140 žáků, zřejmě je unesli útočníci kvůli výkupnému

Číst článek

Dcera afghánského velvyslance v Pákistánu byla nakrátko unesena v pátek neznámými útočníky. Afghánská strana tvrdí, že ji „těžce mučili“. Podle lékařské zprávy, která kolovala sociálními médii, byla mladá žena do nemocnice přijata s otoky a stopami po provazech na zápěstích a kotnících.

Únosci ji drželi přes pět hodin. Lékařská zpráva se dále zmiňuje o otoku mozkového laloku, kde je umístěno zrakové centrum.

Pákistánský premiér Imran Chán přisoudil této záležitosti nejvyšší prioritu a prohlásil, že chce, aby byli pachatelé dopadeni do 48 hodin, uvedl v sobotu ministr vnitra.

Sousední země mají dlouhodobě chladné vztahy. Kábul obviňuje Pákistán, že poskytuje útočiště islamistickému hnutí Tálibán. Naopak Islámábád tvrdí, že Kábul umožňuje využívat afghánské území jako základnu pro útoky protirežimních bojovníků v Pákistánu.

Zdroj