Agatha Christie na něm napsala slavné romány, teď anglický ostrůvek hledá nového majitele

6 měsíce starý 14

Ve Velké Británii prodávají ostrůvek Burgh, na kterém dvě ze svých knih napsala královna detektivek Agatha Christie. Ostrov při pobřeží anglického hrabství Devon disponuje vlastním hotelem ve stylu art deco i přistávací plochou pro vrtulníky. Cenovka je proto značně vysoká, a to 15 milionů liber, což je přes 407 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Ostrov vyhledávala v minulosti hvězdná klientela.

Článek

Drobný písečný ostrůvek se nachází zhruba 20 kilometrů od jihoanglického města Plymouth. Podle CNN na něm anglická spisovatelka tvořila, zasadila na něj i děj svých dvou knih Až tam nezbyl žádnýZlo pod sluncem se slavným Herculem Poirotem.

Oficiální twitterový účet ostrova popisuje zmíněný hotel jako domov romantických přízraků minulosti, který navíc disponuje nekonečnými výhledy na moře. Podle realitní kanceláře je nemovitost jednou z nejlepších ukázek stylu art deco v Evropě.

Pobývali tu i Beatles

Hvězdná bývala také klientela hotelu, k níž se neřadila jen Agatha Christie, ale i hudební skladatel a dramatik Noël Coward nebo členové Beatles. A před dnem D se tu údajně sešli americký prezident Dwight Eisenhower a britský premiér Winston Churchill.

Matthew Smith z realitní kanceláře Knight Frank uvedl, že je neobvyklé, aby se takto vzácný hotel dostal do prodeje. „Jde o strhující ukázku stylu art deco, která je zasazená do úžasné historie a nabízí hostům unikátní a sofistikované zážitky,“ řekl Smith.

Současný majitel ostrova Giles Fuchs doplnil, že je Burgh útočištěm pro lidi z celého světa. „Je načase, abych ustoupil do pozadí a nechal prostor pro novou kapitolu,“ uvedl Fusch s tím, že k ostrovu náleží také hostinec ze 14. století, který je rovněž historickou památkou hrabství Devon. „Jsem zvědav, co přinese budoucnost,“ uzavřel.

Nabídka pro novodobé trosečníky. Ve Skotsku prodávají odlehlý ostrůvek

Cestování

Zdroj