Agresivita kolem Rajchla roste. Černochová patří na strom, hrozí jeho stoupenci

3 týdny starý 36

Prasata od koryt nikdy nevyženete křikem, ale bičem nebo lopatou. Musí přijít útok na sněmovnu. Takové výroky a mnoho podobných se objevují na facebookové stránce advokáta Jindřicha Rajchla, který zve na svou demonstraci do Prahy. Podle něj je proti bídě a současné vládě. Komentáře pod příspěvky na sociální síti dokazují, že agresivita Rajchlových stoupenců roste. 

V sobotu se předseda neparlamentní strany PRO a svolavatel protivládní demonstrace Jindřich Rajchl přihlásil svým příznivcům a potenciálním účastníkům na facebooku hned několikrát. Každý z příspěvků má tisíce reakcí a sdílení. Mezi nimi se však objevuje nebývalé množství komentářů, které jsou na hraně, nebo dokonce za hranou zákona. Například otevřeně vyzývají k násilí, postřílení současné vlády nebo oběšení ministryně obrany Jany Černochové (ODS).

Dále čtěte

(FORUM 24)

Týdeník FORUM: Končí desetiletí ponižování Česka

číst článek »

Rajchlovi to však zřejmě nevadí. Jeho fanoušci si neodpouštějí nadávky na adresu premiéra Petra Fialy (ODS), poslanců a senátorů z vládních stran, nechybí ani označování za fašisty a nacisty. Pravidelně se pak objevují také slova o defenestraci a nutnosti vyházet vládu z oken.

„Jediný recept? Ta masa lidí by měla vzít klacky do ruky a bít a bít a bít a…!!! Je mi to strašně líto, ale pokojnou cestou už to bohužel nepůjde!!!“ píše pod jedním z Rajchlových sobotních příspěvků Ladislav Šebesta. „Prasata od koryt nikdy nevyženete křikem, ale bičem nebo lopatou,“ je stejného názoru komentující se jménem Rene Krtek. „Pomohlo by tam jít v týdnu a s nářadím, nejen planě kecat na pódiu, vymlátit doslova tuto vládu,“ komentuje pak Emil Strnad.

„11.3. to bude teprve začátek. Každý občan by se měl okamžitě aktivně začít připravovat na boj, pokud to nepůjde jinak,“ prohlašuje v komentářích uživatel, který si říká Yves de Genes. Svůj komentář zřejmě pro větší názornost uzavírá emotikonem výbuchu bomby. „Chce to útok na kapitol. Pokojných demonstrací už bylo dost a jenom se nám smějí,“ píše Radek Pavloň.

Dále čtěte

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

Babiš ani Okamura nezmizeli. Řekněte jim svůj názor v originálním tričku

číst článek »

Ozbrojujte se, brzy to budeme potřebovat!“ radikalizuje své souputníky Otakar Hořínek. Postavme se proti nacistům, ale se zbraněmi v rukou. Kecy už nemají žádnou cenu. Beze zbraně tam nejdu, aby mě tam mlátilo gestapo v uniformách PČR,“ je téhož názoru Milan Švanda. „Myslím, že hulákání hodiny do mikrofonu ovoce nepřinese… musí přijít útok na sněmovnu a lítý dav musí rozervat několik členů 5koalice, nic jiného nezabere!“ radí pak Martin Vaniš.

„Občané, probuďte se, je nejvyšší čas tyto krysy a potkany zlikvidovat, než oni sežerou ČR. Je třeba jim podat co nejvíce jedu, aby už pošli,“ vyzývá například Václav Vacherlon. „Černochová první do haj*lu,“ komentuje facebookový účet se jménem Maja Vodr. „Ne do hajzlu, patří na strom,“ přidává Václav Jobák.

Zdroj