AirPods Pro druhé generace přichází. S delší výdrží, lepším ANC a reproduktorem v pouzdru

2 měsíce starý 35

Sluchátka Apple AirPods Pro patří v kategorii prémiových True Wireless k nejoblíbenějším, zejména mezi majiteli iPhonů. Stávající byla představena v říjnu roku 2019, takže bylo načase, aby přišel nástupce. 

Druhá generace AirPods Pro jsou podle Tima Cooka „dosud nejpokročilejší AirPods“. Jsou vybavená zcela novým čipem H2, který přináší lepší konektivitu (Bluetooth 5.3) a výkon, lepší aktivní potlačení okolního hluku a samozřejmě i delší výdrž baterie.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka jsou osazena novým dynamickým měničem s nízkým zkreslením, zesilovač má posluchači nabídnout „více detailů a vyšší čistotu v širším rozsahu“. Novinka dostala adaptivní aktivní potlačování hluku, které oproti předchůdci má dosáhnout dle výrobce více než dvojnásobné účinnosti. Pokročilé ANC zpracovává zvuk 48 000krát za sekundu , což má zajistit snížení nepříjemného hluku na vysokých frekvencích, a to i novém adaptivním režimu Transparency, tj. příposlechu okolí.

Klepněte pro větší obrázek

Dotekové ovládání nechybí, na „nožičkách“ Apple přidal dotykovou plochu, díky které může posouváním prstu nahoru a dolů posluchač měnit hlasitost – tato funkce na původních AirPods Pro chyběla. Mezi další funkce patří prostorový zvuk vyladěný přesně pro posluchače, iPhone se systémem iOS 16 umí totiž vytvořit osobní zvukový profil podle tvaru a velikosti ucha nasnímaného pomocí 3D kamery.

Design AirPods Pro zůstává stejný, nicméně sluchátka se nyní dodávají i s novým ušním nástavcem nejmenší velikosti XS, takže dostanete čtyři velikosti.

Klepněte pro větší obrázek

Samozřejmostí je delší výdrž baterie. Na jedno nabití Apple slibuje až 6 hodin poslechu (předchůdce měl 4,5 hodiny). S nabíjecím pouzdrem je nyní výdrž 30 hodin, což znamená nárůst o 6 hodin.


Nejoblíbenější sluchátka Apple

Další oblíbená sluchátka Apple


Vylepšení se dočkalo i nabíjecí pouzdro. Ve spodní části pouzdra je nyní reproduktor a je vybaven vyhledáváním, které vám pomůže, když krabičku založíte, lze také připevnit poutko se šňůrkou. Nabíjí se bezdrátově přes standard Qi, nebo kabelem přes Lightning, pouzdro je kompatibilní s nabíječkou Apple Watch i s MagSafe.

Oficiální cena nových sluchátek AirPods Pro je 7 290 Kč, objednávky startují 9. září ve 14:00, prodej začíná 23. záři. 

Zdroj: Apple

Zdroj