Al-Džazíra: Při útoku na školu v Pásmu Gazy zemřelo minimálně 50 lidí

1 týden starý 6

Izraelské nálety zasáhly školu al-Fakhoora v uprchlickém táboře Džabálijá na severu Gazy. Provozuje ji Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). K útoku mělo dojít v sobotu v brzkých ranních hodinách, uvádí zpravodajský server Al-Džazíra.

„Všude jsou mrtvá těla a zdravotnické týmy se snaží evakuovat zraněné,“ uvedl přímo z oblasti zpravodaj Al-Džazíry Tareq Abou Azzoum.

„V této škole se ukrývají stovky lidí…Uprchlický tábor Džabálijá je v běžný den velmi hustě obydlenou oblastí. Někteří obyvatelé uvnitř tohoto uprchlického tábora utekli na jih Pásma Gazy, jak jim přikázaly izraelské síly, zatímco jiní nenašli žádné bezpečné útočiště, takže opustili své domy, opustili své farmy, opustili své pozemky a uchýlili se do školy, kterou spravuje OSN, ale ani tyto školy nejsou bezpečné,“ uvedl dále korespondent Al-Džazíry.

Mohlo by vás zajímat

Vedle pozemní operace, kterou Izrael vede v Pásmu Gazy, probíhá taktéž válka v podzemí. Propracovaná síť tunelů Hamásu představuje pro izraelskou armádu výzvu, ovšem za pomoci využití nových technologií ji překonává.

Podle palestinského ministerstva zdravotnictví pod správou Hamásu zemřelo při útoku nejméně 50 lidí, uvádí ČTK. Stanice Al-Džazíra s odvoláním na svého reportéra mluví až o 200 mrtvých.

Předpokládá se, že se v táboře pro vnitřně vysídlené ukrývaly stovky lidí, kteří utíkají před neustálými izraelskými útoky, uvádí dále Al-Džazíra.

Mluvčí UNRWA Tamara Alrifaiová pro stanici uvedla, že viděla „zničující“ záběry z Džabalíje po bombardování, ale nemohla se přímo spojit se svými kolegy na místě.

„Stále čekám na zprávy přímo od svých kolegů z Gazy, ale jsme svědky dalšího z hrůzných incidentů, na které doplácí civilisté, lidé, kteří hledali útočiště v chráněné budově OSN,“ řekla.

Údaje ve válečné oblasti nelze bezprostředně nezávisle ověřit.

Zdroj