Amatérská komunikace vlády. Putin v pytli na mrtvoly je nevkus, kritizují experti

4 měsíce starý 28

Do ministra vnitra Víta Rakušana se za plakát na zdech jeho úřadu v nedělní Partii opřel místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO), podle kterého jde o známku infantility politika. „Souhlasil bych s Havlíčkem, ministerstvo není vhodnou platformou, a to navíc v den svátku,“ uvedl politolog Valeš.

Podle komentátora Deníku Martina Komárka grafika s Putinem v pytli na mrtvoly nepatří ani na sociální sítě. „Jsem vždy zastáncem svobody, ale teď budu nudný – souhlasím s těmi, co to kritizují, je to nevkus,“ pronesl v Partii PLUS.

Už za covidu byly problémy

Valeš gesto považuje za neadekvátní postup představitele vlády. „Komunikace je amatérská od samotného začátku. Připomněl bych ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který nevěděl, co dělá pravá nebo levá ruka,“ nebral si servítky Valeš. Válek podle kritiků nemluvil do médií jasně a vytvářel zmatky.

Ve vysílání CNN Prima NEWS Valeš doplnil, že problém s Válkem již vládu netíží, protože, jak se zdá, covid již není hlavním tématem. „Jiné problémy ale přetrvávají. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) byl ještě milý, když řekl, že to je amatérismus vlády. Vidíme přestřelku vládních stran a ve Sněmovně leží jen tři návrhy, jak řešit krizi,“ dodal politolog.

Spoluzakladatel TOP 09 totiž v posledních měsících „střílí do vlastních“. Kalousek v pořadu 360° například Fialův kabinet označil za „rozpočtově zbabělý“ a historicky nejméně odpovědný. Naopak v zahraniční politice je prý koalice velmi odvážná.

Vláda ale připomíná, že českým občanům pomáhá. „Zvyšujeme důchody, maminkám přidáváme za vychované děti, zajistili jsme příspěvek na bydlení, zastropovali jsme ceny energií,“ prohlásil v nedělní Partii první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

Zdroj