Ošetřovatel ze zoologické zahrady Woodland Park v Seattlu přepravoval komerčním letem vzácná vejce plameňáků chilských v přenosném inkubátoru. Ten se během cesty porouchal, proto požádal o pomoc palubní personál. Díky rychlému zásahu jedné z letušek a dalších cestujících se podařilo plameňáky zachránit. Píše o tom server Good News Network.

Seattle 23:21 13. února 2024

Plameňák chilský

Plameňák chilský | Foto: Owen Humphreys | Zdroj: Reuters

„Jeden z cestujících zazvonil na tlačítko a požádal mě, jestli bych nepomohla udržet nějaká vejce v teple,“ uvedla Amber Mayová z letecké společnosti Alaska Airlines pro Good News Network.

Když za cestujícím přišla, ukázalo se, že je to ošetřovatel ze zoo v Seattlu, který ze zahrady v Atlantě převáží v inkubátoru šest vzácných vajec plameňáka chilského. V seattleské zoo už totiž populace plameňáků stárne a žádná ze samic není schopná rozmnožování, proto bylo nová vejce nutné dovézt odjinud.

Vědci v Jihoafrické republice objevili zlatokrta Wintonova. Po 80 let si mysleli, že vyhynul

Číst článek

Do přistání zbývalo ještě několik hodin. Letuška zareagovala velmi pohotově a naplnila gumové rukavice teplou vodou, z nichž potom spolu s ošetřovatelem vytvořili jakési improvizované hnízdo, aby vejce udrželi v teple. Během letu ještě rukavice postupně obměňovali, aby provizorní inkubátor nevychladl. Pomoct se rozhodli i další cestující. Ti na záchranu vajec poskytli své šály a kabáty.

„Vejce plameňáků by v nefunkčním přenosném inkubátoru nepřežila ani pět hodin. Jsme velmi vděční za kreativní myšlení, které vedlo k bezpečnému transportu našich vzácných vajec,“ poděkovala za pohotové řešení Joanna Klassová, vedoucí péče o zvířata v ZOO Woodland Park.

Vejce se podařilo zachránit a jako poděkování dokonce zoo o několik měsíců později kontaktovala letušku Amber Mayová s tím, že by si přáli, aby jednoho z vylíhnutých plameňáků pojmenovala. Mayová zvolila pro jednoho ze samečků jméno Sunny.

Barbora Součková

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Švýcarský obchod se sportovním vybavením nebude půjčovat sáňky Židům. Případem se zabývá policie

  2. Izrael umožní evakuaci civilistů z Rafáhu. Pobývá zde údajně milion lidí a deset tisíc bojovníků Hamásu

  3. Americká letuška zachránila vzácná vejce plameňáků. Během letu pro ně vyrobila provizorní inkubátor

  4. Manchester City zahájil osmifinále Ligy mistrů výhrou v Kodani, Real Madrid zvítězil na půdě Lipska

  5. Demolice místo plánované rekonstrukce. Zničenou kolonádu v Lázních Libverda nahradí její kopie

  6. Putin dostal pozvánku k napadení našich spojenců, kritizoval Biden Trumpovo zpochybňování NATO

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme