Anastacia exkluzivně: Všichni jsme byli nemocní. Turné bude tentokrát úplně jiné

5 měsíce starý 82

Anastacia se vydá po vynucené covidové přestávce na koncertní šňůru. Pauza trvala dva a půl roku. Zpěvačka pro Showtime přiznala, že příprava na evropské turné bude pro ni náročnější než dřív.

„Ještě nikdy jsem neměla tak dlouhou pauzu, takže pro mě to bude velká zkouška, zda zvládnu naskočit do koncertního tempa. Já jsem třeba ještě nezazpívala dvacet písní v kuse. Když jsem teď vystupovala na festivalu, tak to bylo jen devět,“ prozradila.

Všechno je pro ni prý trochu nové. „Takže jsem taková – co teď mám dělat, jak se mám pohybovat… Mohla bych to přirovnat k tomu, když po čase chcete vyjet na kole, jenže abyste se na něm znovu cítili pohodlně, musíte se před první velkou jízdou trochu rozjezdit,“ doplnila Anastacia.

Popová ikona dává v posledních letech přednost menším koncertům než těm pro desetitisíce lidí. Chce být svým fanouškům blíž, navázat oční kontakt a třeba s nimi prohodit i pár slov.

„Co pokaždé dělám, když přijedu do nové země během své tour, je, že den před koncertem se snažím dát dohromady, co bych chtěla říct fanouškům v jejich rodné řeči. Většinou si to musím foneticky zapsat na papír. Nemluvím česky, ale snažím se a tím se zároveň snažím projevit respekt k vaší zemi, takže před koncertem chodím s překladačem a zjišťuji, jak se řekne třeba: ,Jak se dneska máte?‘ nebo ,Dneska se počasí úplně zbláznilo,‘ prostě cokoliv, chci navázat nějakou konverzaci,“ uvedla.

Dokázali jsme to!

Prahou se ale populární zpěvačka spíše procházet nebude. „Zrovna teď si myslím, že je důležité být opatrný. Myslím to tak, že chci být zdravá, nechci, aby se mi rakovina vrátila, abych se nakazila covidem, a i když budu vystupovat, tak se budu chovat zodpovědně. Prostě chci zpátky do práce, zpátky na pódium, takže Prahu si prohlédnu až příště,“ vysvětlila.

Jedinečnou šanci vidět zpěvačku naživo máte 4. října, kdy přijede do Prahy se svým turné I'm outta Lockdown. „Všichni jsme si teď prošli náročným obdobím. Některé písničky po těch všech událostech, které se staly, dostávají jiný význam, takže když budu zpívat o tom, že nikdy nebudeš sám, tak se u toho budu cítit jinak, než když jsem to zpívala dřív,“ přiznala Anastacia.

A tak bude podle ní tohle turné úplně jiné než ta dosavadní. „Už to není o tom, že já jsem onemocněla rakovinou, ale všichni jsme byli nemocní. Takže chci s fanoušky oslavovat život, hudbu, návrat do normálu. Dokázali jsme to! Prostě vyhodit ruce nahoru s tím, že nás nezajímá, co se teď následující dvě hodiny stane, prostě jsme spolu,“ uzavřela.

Zdroj