Andrej Babiš není krizový manažer, ale manažer způsobující krize. Z Bruselu si odnáší zbytečnou ostudnou porážku a hlavně o 70 t...

3 měsíce starý 18
Andrej Babiš není krizový manažer, ale manažer způsobující krize. Z Bruselu si odnáší zbytečnou ostudnou porážku a hlavně o 70 tisíc dávek vakcíny Pfizer méně.

Jak se to stalo? Představitelé sedmadvacítky v uplynulých dnech jednali o tom, jak rozdělit deset milionů dávek vakcín. Portugalské předsednictví EU původně navrhlo, aby tři miliony byly rezervovány pro šestici nejpotřebnějších zemí včetně Česka. Zbývajících sedm milionů dávek mělo být jako obvykle rozděleno podle počtu obyvatel mezi všech 27 členů EU. To se však nelíbilo zástupcům Rakouska, Slovinska a Česka.

Rakousko a Slovinsko díky tomuto tahu získaly ve výsledku více vakcín než podle původního rozdělení. Jen Česko o vakcíny přišlo.

Pan Babiš se rozhodl v jednání vystupovat sám bez toho, aby s někým konzultoval svoji strategii. To je asi ten „tah na branku“, kterým se rád chlubí.... Výsledkem je ale jen další selhání, které chce premiér natruc EU obejít objednáním necertifikovaného Sputniku.

Pane Babiši, ani nezkoušejte házet vinu za vaši neschopnost na EU! Ten viník jste vy a Česko je jedinou zemí, která nyní pod vaší taktovkou ostrouhá a doplatí na to zas jen a jen naši občané.

Zdroj