Andrej Babiš začal řešit už i maturity. Všichni vidíme, jak to vypadá, když se do něčeho osobně pustí. Nejlépe je to vidět na "z...

1 měsíc starý 17
Andrej Babiš začal řešit už i maturity. Všichni vidíme, jak to vypadá, když se do něčeho osobně pustí. Nejlépe je to vidět na "zvládání" pandemie nebo na výstavbě tolik slibovaných sportovišť. V pandemii jsme pod jeho osobním vedením "best in covid", rychlobruslařský stadion nebo stadion Komety v Brně nikdo dosud neviděl ani na papíře. Když se rozhodl řídit maturity, je dost možné, že v této zemi už nikdy nikdo neodmaturuje.

Ale teď vážně: největší tragédií této vlády je nekonečný mikromanagement premiéra. Manažera, který není schopen delegovat nic. Kdyby Česko vedl rozumný premiér, tak se obklopí odborníky, nechá si poradit, přijímá promyšlená rozhodnutí a dává lidem pocit alespoň nějaké jistoty. I v boji s pandemií, i v oblasti školství.

Jako rektor Masarykovy univerzity jsem se naučil, že mohu být úspěšný, jen pokud mám kolem sebe dobrý tým. A musím svým kolegům důvěřovat a dát jim prostor. Tuto koncepci řízení uplatňuji i v ODS a stejně to funguje i v koalici SPOLU. Nejsem ani virolog ani epidemiolog, proto máme AntiCOVID tým složený z kompetentních odborníků - a díky tomu jsme schopni nabízet relevantní řešení, která reálně pomohou lidem, zdravotnictví i ekonomice. A stejně se mohu obrátit na kolegy v oblasti školství, kteří dokážou okamžitě říct, co je potřeba udělat a co nedává smysl. Ve věci maturit je potřeba mluvit přímo se školami, protože ty nejlépe vědí, jak jsou na tom jejich studenti, co v rámci distanční výuky zvládli a co už prostě nešlo. Zrušení maturit je možná dobrý předvolební úplatek, ale velmi špatný dárek studentům do budoucnosti. Jsem však přesvědčen, že to vědí i studenti a na tento levný trik neskočí.

Zdroj