Anesteziolog měl znásilnit pacientku přímo při porodu. Žena si myslela, že má halucinace

4 měsíce starý 74

Lékaře měla zachytit kamera, jak nutí pacientku během porodu císařským řezem, aby ho orálně uspokojila. Žena byla pod vlivem sedativ a anesteziolog zajistil, aby ostatní lékaři během toho neviděli na její krk a hlavu.

Manžel ženy dostal příkaz, aby nemocniční pokoj opustil, aniž by měl možnost své nově narozené dítě vidět. O tom, co se s jeho ženou stalo, se dozvěděl až z televize, když poznal zatčeného anesteziologa. S informací přišel britský deník Daily Mail.

„Giovanni byl otočený směrem k hlavě pacientky a začal se s ohnutou levou rukou pohybovat dopředu a dozadu. Podle pohybu a zakřivení paže to vypadalo, že držel hlavu pacientky směrem ke své pánevní oblasti,“ popsal svědek podle G1 Rio de Janeiro.

Kolegové měli podezření na zneužívání léků

Vyšetřovatelé jsou z události zděšeni. „Nikdy jsem nic takového neviděla,“ komentovala případ Barbara Lombová, vedoucí vyšetřování. Zaměstnanci se anesteziologa, který měl dokončené vzdělání teprve dva měsíce, údajně obávali už dříve. Strach měli z množství léků, které dával svým pacientům. Proto v nemocnici nainstalovali tajnou kameru, aby věděli, co má lékař v plánu.

Podle zaměstnanců nemocnice mělo sexuální napadení trvat zhruba 10 minut. Když na videu viděli, co se odehrálo, byli vyděšeni. Jen necelý metr za chirurgickou oponou prováděli jiní lékaři ženě císařský řez. Podle kolegů měl na sobě 32letý muž ten den rozepnutý plášť, díky kterému měl kolegům bránit, aby na ženu od krku nahoru viděli.

Zaměstnanci nemocnice také na policii vypověděli, že anesteziolog provedl ten den dva podobné zákroky. Policie vyšetřuje, zda se i tyto ženy nestaly oběťmi podobného útoku, ty byly ale podle svých slov zcela v narkóze. Poté, co vyšlo obvinění najevo, dorazili ale podle deníku Daily Mail na policejní služebnu i další dva lidé, které měl lékař ošetřovat.

O případ se kromě policie začaly zajímat i další státní orgány. „Informujeme vás, že bude zahájeno interní vyšetřování, kvůli přijetí administrativních opatření. Toto chování představuje trestný čin, který musí být potrestán v souladu s platnými právními předpisy,“ řekl brazilský tajemník pro zdravotnictví.

Zdroj