ANO by mohlo převzít vládu už zítra, tvrdí Schillerová. Argumentuje známou hláškou hnutí

před 1 týden 28

Diskuze o možné povolební spolupráci vidí poslankyně jako předčasné. „Vše záleží na tom, jak voliči rozdají karty. Pokud se nám ale podaří poslanecké volby vyhrát tak, že bez nás nepůjde sestavit žádná vláda, budeme si vybírat koaličního partnera podle vzájemných shod a také podle toho, v jaké míře budeme schopni naplnit svůj volební program,“ pronesla ve vysílání CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Státy NATO bez ochrany USA? Jen kampaň Trumpa. V soukromí je příjemný, venku šelma, říká Babiš

„Volební průzkumy chápeme jako signál, že si lidé uvědomují rozdíl mezi obdobím vládnutí hnutí ANO a současným kabinetem,“ prohlásila Schillerová. „Jsme připraveni převzít vládu nad touto zemí už zítra a vyvést ji z marasmu, do něhož ji přivedla pětikoalice,“ zdůraznila.

Představitelé hnutí si údajně uvědomují, že Česko patří do Evropské unie, a referendum o vystoupení je tak pro ně nepřípustné. „Současně ale víme, že nesmíme být žádní eurohujeři, a žádáme celkovou reformu společenství států, aby se na jeho zákonodárné půdě nevymýšlely nesmysly,“ prohlásila bývalá ministryně financí. Nynější vládě vyčetla, že není schopná se dohodnout ani na zásadních věcech, za něž označila otázku migrace či přijetí eura.

Slova premiéra Fialy o „čím dál extremističtější rétorice“ hnutí či hrozbě pro směřování země nechávají Schillerovou chladnou. „Jde jen o hloupé výkřiky pana premiéra. I když sliboval, že bude spojovat společnost, nyní spíše přilévá olej do ohně,“ reagovala poslankyně a dodala, že strana nemusí nikoho přesvědčovat o své prozápadní orientaci.

Opětovné zvolení Andreje Babiše na post lídra strany, jež bylo posvěceno během sobotního sjezdu, vnímá jako bezproblémové. „Potvrdil, že chce znovu stanout v čele strany a že chce být kandidátem na premiéra. Osobně jsem za to ráda,“ prohlásila Schillerová a mimo jiné argumentovala i zlidovělou hláškou strany: „My všichni makáme.“

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Andrej Babiš ve vysílání CNN Prima NEWS potvrdil, že se chce stát opět předsedou vlády

Přečtěte celý článek