ANO ztratilo poslední zábrany, Babiš se vydal cestou Orbána a Fica. Tečka

před 1 týden 24

KOMENTÁŘ / Staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš se už nechystá pouze vyhrát příští parlamentní volby, sestavit nový (ideálně) jednobarevný vládní kabinet a vládnout čtyři roky. To by bylo příliš málo ambiciózní a majitel ANO přeci nikdy nebyl žádný troškař. Proto se Babišovo hnutí „očistilo“ od „zrádců a prospěchářů“, proto se místopředseda Karel Havlíček pustil výhrůžně do „defializace“ společnosti a také proto Babiš sní o většinovém volebním systému. Teď vážně. ANO se ve skutečnosti nezbavilo žádných prospěchářů, ANO jen ztratilo poslední zábrany. Vydalo se na maďarskou a slovenskou cestu a rádo by tam zatáhlo celou zemi.

Vždy to začíná stejně a je úplně jedno, jestli opoziční politický vůdce mluví maďarsky, slovensky, nebo česky. Své potenciální voliče permanentně uvádí do stavu ohrožení zvenku (válka, migranti, Istanbulská úmluva, volič v zahraničí) nebo zevnitř (katastrofální životní úroveň, neschopná a zkorumpovaná vláda, zaprodaná liberální média). Společnost tak čelí stavu permanentního ohrožení, zejména na sociálních sítích, a v takové situaci roste potřeba silného a nezpochybnitelného lídra. Pochopili to Maďaři, pochopili to Slováci a začínají to chápat i Češi.

Třídní boj na nové frontě

Vrací se tak lídr Babiš. Ještě silnější a ještě odhodlanější. Na volebním sněmu hnutí ANO údajně zatočil s kariéristy a prospěcháři, hnutí ANO se definitivně očistilo a teď bude následovat „defializace“ společnosti. Po fiktivním boji s vnitřním nepřítelem (protože ho na sněmu hnutí ANO nikdo neviděl, pravděpodobně půjde o „zrádce“, kteří se pokusili očistit sami a z hnutí odešli) následuje boj s vnějším nepřítelem (premiér a profesor politologie Petr Fiala, „proukrajinská“ a „probruselská“ vláda, neschopná a neefektivní pětikoalice, mediální mainstream).

Seznam nepřátel se rozšiřuje

Seznam vnitřních nepřátel státu pod vedením ANO se rozšířil o nevládní organizace a obavu ze zmanipulovaných voleb. To jen signalizuje, že Babiš bude využívat všechny fungující špinavé marketingové způsoby, bez ohledu na jejich zvrhlost a lživost. Znáte to, vidina jakéhokoliv nepřítele mobilizuje víc než cokoli jiného, pak vám lidé odpustí i „trochu“ té korupce, autokracie a demagogie. Díky tomu se Viktor Orbán natrvalo usídlil v maďarské vládě, o to samé se posledních pár měsíců pokouší staronový slovenský premiér Robert Fico. Můžeme tomu říkat „neliberální“ demokracie nebo autoritativní politický systém s demokratickými prvky, v každém případě se takový systém nebuduje na jedno volební období.

Směr Budapešť a Bratislava

Hnutí ANO se ve skutečnosti nezbavilo žádných prospěchářů, ANO jenom ztratilo a odhodilo poslední zábrany. Babiš potřebuje jasné a zdrcující volební vítězství, které mu umožní vládnout bez ohledu na všechny vnitřní a vnější nepřátele. Ideálně na delší období než pouhé čtyři roky. Proto se vydává cestou Orbána a Fica a tahá tam sebou celé Česko. Tečka.

Přečtěte celý článek