Aplikace Proud od ČEZu dva roky sbírala nové funkce. Teď už navíc nevyžaduje účet od Googlu nebo Applu

před 2 týdny 51

Čerstvá aktualizace aplikace Proud pro Android (Play Store) a iOS (App Store) přidala vítanou novinku – přihlášení nezávislé na Google či Apple ID. Přihlásit se lze běžným e-mailem a heslem, které si buď nově zaregistrujete, nebo použije údaje z Distribučního portálu ČEZu, což je již několik let běžící webová alternativa této aplikace.

Proud v létě oslaví dva roky. Aplikace původně měla jen tři hlavní funkce. Upozornila na budoucí odstávky, sloužila k zadání samoodečtu a šlo v ní sledovat dřívější spotřebu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Naopak uživatelé mohli ČEZu skrz aplikaci nějaký problém nahlásit. Během několika aktualizací ale dorazily i další funkce, zejména pokud jde o požadavky směrem k distributorovi. Přes Proud lze požádat o rozplombování elektroměru, získat seznam revizních techniků v okolí, ověřit připojitelnost výrobního zdroje do 50 kW nebo požádat o zaizolování vodičů či ořez dřevin v blízkosti elektrického vedení.

Klepněte pro větší obrázekAplikace Proud je určená jen pro uživatele v elektrické distribuční síti ČEZu, ta pokrývá severní část republiky.

Pro uživatele ČEZu coby dodavatele/prodejce elektřiny pak slouží aplikace Můj ČEZ pro Android (Google Play) a iOS (App Store). Také v ní lze zadávat samoodečty nebo získat upozornění na odstávky, ale obsahuje i části týkající se smluv. Můžete si stáhnout poslední vyúčtování, sledovat rozpis záloh a můžete změnit i jejich výši. Uvidíte, pokud ČEZu něco dlužíte nebo pokud firma usoudí, že vás kvůli nízkým zálohám a vyšší spotřebě čeká nedoplatek. Navíc vedle elektřiny slouží i pro zákaznický přehled týkající se plynu.

Přečtěte celý článek