Apple se přestal tvářit, že Windows neexistují. Apple Music a TV dorazí do Microsoft Storu

3 měsíce starý 55

Ačkoli na konferenci Ignite 2022 nebylo představeno mnoho spotřebitelských novinek, protože nejde o takto cílenou akci, něčeho jsme se přece dočkali. Microsoft potvrdil, že do jeho ekosystému míří multimediální služby od Applu. Už jsme vás upozornili na proměnu aplikace Fotografie, která se v listopadu propojí s iCloudem.

Čeká nás ještě i možná důležitější událost. V Microsoft Storu se totiž objeví klient pro hudební službu Apple Music a také klient pro multimediální službu Apple TV, jehož prostřednictvím můžete streamovat filmy a seriály z Apple TV+. Obě aplikace by už měly být dostupné na konzolích Xbox s tím, že Apple TV je na Xboxech dostupná už téměř dva roky a teď ji doplnila Apple Music.

V příštím roce se obě aplikace konečně podívají na počítače s Windows. Testovací verze si vyzkoušíme ještě v tomto roce. Např. iTunes se ve Storu objevilo až v roce 2018, rok před svou oficiální smrtí s tím, že na Windows tahle mrtvola funguje dál.

Klepněte pro větší obrázek

Právě iTunes jste tedy doteď museli používat, pokud jste chtěli ve Windows streamovat hudbu z Music. Alternativu představoval webový přehrávač, od jara je ale k dispozici ještě nezávislý přehrávač Cider, který používá oficiální API od Applu.

Ačkoli Microsoft s Applem spolupracuje, nevypadá to, že by se mu podařilo na Windows dostat iMessages. Jeho řešení Propojení s telefonem podporuje pouze mobily s Androidem, a to nerovnoměrně. Díky úzké spolupráci totiž více funkcí čeká na ty, kteří vlastní smartphone od Samsungu.

Zdroje: Microsoft Devices Blog

Zdroj