Aprílové počasí bude pokračovat. O víkendu se v Česku opět výrazně oteplí, v úterý se má vrátit sníh

3 týdny starý 5

Počasí v Česku bude i v následujících dnech kolísat mezi jarem a zimou. Zatímco od pátku teploty postupně porostou nad 10 stupňů Celsia, od úterý meteorologové znovu očekávají ochlazení i návrat sněhových srážek. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.

Praha 11:34 8. dubna 2021 /--> /--> /--> /-->

O víkendu se v Česku oteplí, v úterý znovu teploty klesnou a vrátí se i sníh (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Čtvrteční den ještě bude pokračovat v zaběhnutém trendu - v Česku bude převážně oblačno, teploty se pak budou odpoledne pohybovat mezi 3 až 7 stupni Celsia. Na horách pak zůstanou hodnoty teploměrů pod nulou, v polohách nad 1000 metrů nad mořem nepřekročí -2 stupně Celsia.

Ve vyšších polohách by také mělo sněžit, v nížinách meteorologové očekávají spíše déšť se sněhem. Srážek má ale během dne postupně ubývat.

Od pátku už předpovědi lákají na slunečné počasí a výrazné oteplení - během víkendu se teploty dostanou nad 10 stupňů Celsia, nejvýše pak vystoupají během pondělí, a to až k 20 stupňům. Letní víkendové počasí však znovu nahradí přežívající stopy zimy. Od úterý se podle meteorologů citelně ochladí a vrátit se mají i sněhové přeháňky.

tzr /--> /--> /--> /-->

Zdroj