Armáda USA investuje do rozšířené reality. Microsoft jí dodá brýle za 22 miliard dolarů

3 měsíce starý 10

Společnost Microsoft dodá americké armádě brýle pro rozšířenou realitu. Smlouvu má na deset let a celkem by podnik měl inkasovat až 21,9 miliardy dolarů. Brýle se zakládají na produktu HoloLens a podporuje je cloudová služba Microsoftu Azure. 

V uplynulých dvou letech Microsoft s armádou pracoval na prototypu brýlí s průhledovými displeji IVAS (Integrated Visual Augmentation System). Ve středu Microsoft oznámil, že armáda přistoupila k výrobní fázi projektu.

Brýle jsou podle Alexe Kipmana z Microsoftu navrženy tak, aby poskytovaly „lepší povědomí o situaci, umožňují sdílení informací a rozhodování v různých scénářích“. Vyrábět se budou ve Spojených státech a vzniknout jich má přes 120 tisíc kusů.

Rozšířená realita se od virtuální reality liší tím, že do zorného pole uživatele přidává grafické prvky, ale nevytváří zcela nové prostředí. Průhledový displej přidává informace k tomu, co už člověk vidí.

Zmíněný produkt HoloLens uživateli umožňuje vidět v reálném prostředí hologramy. Microsoft technologii primárně dodává firmám, které si přístroj vybaví vlastním softwarem. Patří mezi ně například architektonická studia, nemocnice, univerzity, výrobci automobilů či americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Akcie Microsoftu si ve středu po oznámení připsaly tři procenta, později část zisků smazaly a obchodování uzavřely růstem o 1,7 procenta.

Autor: ČTK

EUR 26,04 26,14
USD 22,15 22,29
GBP 30,51 30,67
Zdroj