Art Selfie 2: Selfie s generativním AI, uměním a historií pro osobní i vzdělávací zážitek!

před 5 měsíce 76

Představte si svět, kde umění a technologie nejenže spolupracují, ale také oživují vaši představivost. V roce 2018 Google Arts & Culture uvedla inovativní funkci nazvanou Art Selfie, která umožnila uživatelům najít své dvojníky v historii umění. O pět let později přichází s pokročilou verzí – Art Selfie 2, přetvářející interakci mezi uživatelem a uměleckým dědictvím skrze prizma generativní umělé inteligence.

Vzdělávací prostředek

Art Selfie 2 by však mělo být více než jen prostředek pro tvorbu umělecky inspirujících selfíček. Mělo by se také jednat o platformu pro kulturní osvětu. Během procesu generování vašeho obrazu dostanete zajímavé informace o uměleckých směrech, historických obdobích, či lokacích, které vaši novou podobu inspirovaly. Tato interaktivní cesta vzdělávání umožňuje uživatelům nejen se dozvědět více o umění, ale také o kultuře a historii, které stojí za každým stylem.

Obsah obrázku text, Mobilní telefon, květina, Komunikační zařízení

Popis byl vytvořen automaticky

Obrázek 1 – Google Blog

Art Remix

Google Arts & Culture rovněž přináší další novinku ve světě generativního AI – Art Remix. Tato funkce umožňuje uživatelům využívat AI podněty k editaci a přizpůsobení uměleckých děl, dávajíc jim tak příležitost přidat osobní nádech k již existujícím uměleckým dílům.

Obsah obrázku Lidská tvář, úsměv, oblečení, brýle

Popis byl vytvořen automaticky

Obrázek 2 – Google Blog

Shrnutí

  • Art Selfie 2, vylepšená funkce Google Arts & Culture, nabízí interakci s uměním pomocí generativního AI, umožňující uživatelům začlenit své selfie do různých uměleckých stylů.
  • Uživatelé mohou vybrat z více než 25 stylů a vidět sebe ve scénářích jako průzkumník Everestu nebo rytíř ve středověku.
  • Kromě tvorby selfie poskytuje Art Selfie 2 také kulturní vzdělávání, nabízející informace o uměleckých směrech a historii spojených s vybraným stylem.
  • Spolu s Art Selfie 2 byl uveden i Art Remix, který umožňuje uživatelům editovat umělecká díla s použitím AI podnětů pro osobní kreativní výraz.

Zdroj:

Článek Art Selfie 2: Selfie s generativním AI, uměním a historií pro osobní i vzdělávací zážitek! se nejdříve objevil na Ainovinky.cz.

Přečtěte celý článek