Ať okamžitě skončí, nebo ho později odvolám, řekl Babiš o Mynářovi

3 měsíce starý 15

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář Foto: Petr Hloušek, Právo

Dnes 10:28 • Aktualizováno 10:49

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý označil jednání kancléře Vratislava Mynáře, který neinformoval o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, za nepřijatelné. Mynář by měl podle něj rezignovat.

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář Foto: Petr Hloušek, Právo

Ať okamžitě skončí, nebo ho později odvolám, řekl Babiš o Mynářovi

„Celá ta situace, která tu vznikla, je neadekvátní a nepřijatelná aktivita kancléře Mynáře, proto by bylo nejlepší, kdyby okamžitě rezignoval ze své funkce. To, co předvedl, je absolutně nepřijatelné,” napsal Babiš na Twitteru.

Pro server iDnes uvedl, že pokud Mynář nerezignuje, po případné aktivaci článku 66 by jej sám odvolal.

K odchodu z funkce vyzval Mynáře i předseda ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala. „Pokud tak neučiní a vstoupí v platnost čl. 66, měl by premiér - ať už současný, nebo budoucí - kancléře odvolat,” uvedl.

Jak v pondělí na základě informací Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) oznámil předseda Senátu Miloš Vystrčil, prezident není schopen výkonu pracovních povinností.

Celá ta situace, která tu vznikla, je neadekvátní a nepřijatelná aktivita kancléře Mynáře, proto by bylo nejlepší, kdyby okamžitě rezignoval ze své funkce. To, co předvedl, je absolutně nepřijatelné.

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) October 19, 2021

Podle ÚVN měl kancléř tuto informaci o stavu prezidenta již od středy minulého týdne. Okolnosti již prověřuje policie.

Babiš je jedním z těch, kteří se v poslední době s prezidentem setkali. V Lánech jej navštívil 10. října bezprostředně před jeho hospitalizací. Sanitka následně převezla prezidenta v bezvládném stavu na jednotku intenzivní péče.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj