V úterý večer najelo vozidlo v Mladé Boleslavi před bránou automobilky Škoda Auto ve vysoké rychlosti do lidí. Radiožurnálu to řekla mluvčí středočeské policie Lucie Nováková. Zranění jsou podle ní tři lidé. Jednu ženu transportoval vrtulník do pražské nemocnice. Další dva muže převezli záchranáři do mladoboleslavské nemocnice. Dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla policisté zadrželi.

Mladá Boleslav 9:43 28. dubna 2021

Dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla policisté zadrželi | Zdroj: Policie ČR

Nehoda se stala před 22.00. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat z dosud nezjištěných příčin vjel ve vysoké rychlosti do skupiny chodců, a to přímo u 11. brány automobilového výrobního podniku,“ uvedla Nováková v tiskové zprávě.

Až pět desítek lidí se porvalo v karvinském lesoparku. Řešili spor kvůli ztracenému telefonu

Číst článek

Člověka s těžkým zraněním vrtulník přepravil do střešovické nemocnice, další dva zranění byli podle policie převezeni do mladoboleslavské nemocnice.

„Jedna osoba utrpěla vážná mnohočetná poranění a byla nutná intenzivní lékařská péče. Poté byla předána kolegům pražské letecké záchranné služby, která ji transportovala do nemocnice ve Střešovicích. Druhá osoba utrpěla lehká poranění, byly to oděrky, a po ošetření byla převezena do spádové nemocnice,“ řekla Radiožurnálu mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová, podle níž v nemocnici skončili pouze dva zranění.

Podle Novákové řídil auto 42letý muž, přítomnost alkoholu i omamných látek u něj vyloučily zkoušky. „Dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla lékaři vyšetřili a poté byl umístěn do policejní cely. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou, nebyl ani pod vlivem omamných a psychotropních látek. Velmi pravděpodobnou verzí je zdravotní indispozice řidiče,“ uvedla pro Radiožurnál Nováková.

Nikola Kopáčová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Zámek Hrubý Rohozec i lesy na Turnovsku. Restituční kauza rodu Walderode se vrací k semilskému soudu

  2. Auto najelo do lidí před automobilkou Škoda Auto v Mladé Boleslavi. V nemocnici skončili tři zranění

  3. Vaněček, Krejčí a Zacha byli v NHL hráči utkání. Kubalík skóroval, Pastrňák, Palát a Voráček asistovali

  4. Policisté hledají 14letého chlapce z Prahy. Může být zraněný a ozbrojený

  5. Europoslanci schválili obchodní dohodu EU s Británií. Smlouva provizorně funguje již téměř čtyři měsíce

  6. Dystopický Gileád se vrací v dalším pokračování. Seriál Příběh služebnice představí svou čtvrtou řadu

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme