Babiš bude kandidovat na prezidenta

4 měsíce starý 23

„Když vidím, jak vláda málo pomáhá lidem, je neakční, jak pomalu pomáhá, tak jsem se nakonec rozhodl do toho jít. Tedy budu kandidovat na post prezidenta České republiky. Zítra požádám o podporu předsednictvo hnutí ANO a požádám naše poslance o podporu,“ řekl Babiš. Ke kandidatuře, která musí být podána do 8. listopadu, stačí 20 podpisů poslanců.

„Pokud tu podporu dostanu a stal bych se prezidentem, tak udělám maximum a budu apelovat na vládu a všechny politiky, aby měli na prvním místě zájmy českých občanů, aby jim ještě víc pomáhali. Lidé se na mě obracejí a já jim slíbil, že je nezklamu,“ řekl Babiš.

Dodal, že si je vědom toho, že nemá velké šance uspět. „Nicméně já jsem bojovník, takže udělám maximum, abych přesvědčil lidi, že budu dobrým kandidátem na post prezidenta,“ řekl Babiš k šancím na zvolení.

Anketa

Vyhraje Andrej Babiš prezidentské volby?

Celkem hlasovalo 333 čtenářů.

Rozhodnutí odkládal

O Babišově možné kandidatuře se spekulovalo několik měsíců. Průzkumy ho řadily dlouho k favoritům prezidentské volby. V poslední době ho však přeskočil a kandidátem na vítězství je generál ve výslužbě Petr Pavel.

Bývalý premiér a šéf nejsilnější opoziční strany oznámení o možné účasti ve volebním klání několikrát posouval. Na pondělí svolal tiskovou konferenci, kde měl rozhodnutí oznámit. Nakonec to ale udělal den předem.

Zdroj