Babiš čeká ve frontě na klenoty, zatímco se jeho ANO snaží svrhnout vládu

4 měsíce starý 12

Prezidentský kandidát a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil v úterý před desátou hodinou ranní na Pražský hrad. V jižních zahradách čeká ve frontě na výstavu korunovačních klenotů, před ním mají být stovky lidí. Server iDNES.cz v pondělí přitom uvedl, že Babiš se rozhodl návštěvu chrámu svatého Víta zrušit.

Před návštěvou výstavy měl původně Babiš v plánu zavítat do kostela Pražské Jezulátko, který ale kvůli tomu zůstal dnes dopoledne uzavřený. Správci nechtěli, aby předseda Babiš zneužil poutní místo k útočné a strach vyvolávající kampani, řekl v pondělí večer rektor kostela Pavel Pola. Babiš následně řekl, že návštěvu ke kampani zneužít nechtěl. Byl tam už třikrát a nikde to nezveřejnil, uvedl.

Serveru Seznam Zprávy dnes na Hradě Babiš řekl, že se chce podívat, jak dlouho fronta na výstavu trvá. Uvedl, že by jako prezident zvažoval vystavení korunovačních klenotů vždy o svátcích. Když ale dnes frontu viděl, poznamenal, že „by to asi chtělo nějakou trvalou výstavu“.

Ve Sněmovně od 10:00 začalo jednání o vyslovení nedůvěry vládě, kterou vyvolalo Babišovo hnutí ANO. Podle šéfky poslaneckého klubu Aleny Schillerové je expremiér ze schůze řádně omluven, nevyloučila ale, že samotného hlasování se zúčastní. Z vyjádření poslanců vyplývá, že pokud by se nestihlo hlasovat během dneška, mohla by být schůze před půlnocí přerušena a pokračovat by se mělo ve středu.

Jeho strana ANO se dnes snaží ve Sněmovně vyslovit nedůvěru vládě, Babiš se jednání neúčastní.


Zdroj