Babiš chce pro svou kampaň využít strach z migrantů

5 měsíce starý 19

Pod slupkou veselého vystoupení pana prezidentského kandidáta před žáky základních škol trochu mizí mnohem závažnější problém, než že Andrej Babiš nečetl Švejka. Babiš si začal dělat kampaň na tématice imigrace, vyvolává strach z imigrantů, a brnká na ty úplně nejtemnější pudy, které v lidech jsou. Taktně, ale zřetelně, mu ve volbách má pomoci xenofobie.

Nové intelektuální výkony pana expremiéra Babiše baví celou veřejnost. Dokonce díky němu upgradovala veterinární anatomie. Čtyřdílný žaludek tura domácího (krávy) se nyní označuje jako Babiš, čepec, kniha a sléz. Méně zábavné je, že se Babiš nově v kampani prezidentských voleb snaží oslovit podvědomý strach lidí, a vyvolat z temnot xenofobii. A začíná se stylizovat do role vůdce, který zemi spasí před muslimy.

Dále čtěte

()

Nový Týdeník FORUM se ptá, co nabídl Babiš Zemanovi za podporu v prezidentské volbě

číst článek »

Výlet do Maďarska

Začíná na Facebooku. Budu citovat páně kandidátovy posty. Před dvěma dny, ve čtvrtek:

Letím na maďarsko-srbskou hranici. Krásné ráno vám všem (fotka, jak sedí v letadle)

Směr maďarsko-srbská hranice (a fotka z pilotní kabiny)

Budapešť právě teď (vystupuje z letadla)

S maďarskou prezidentkou Novák Katalin (video Babiše se jmenovanou)

S maďarskou prezidentkou Novák Katalin na maďarsko-srbské hranici (foto se jmenovanou)

Se srbským prezidentem Aleksandar Vučić (foto se jmenovaným)

S maďarskou prezidentkou Novák Katalin a srbským prezidentem Aleksandar Vučić (foto, kterak skupina kráčí kolem jakéhosi mohutného plotu nahoře s ostnatým drátem)

– Katalin Novák Maďarská prezidentka, přítelkyně, které si moc vážím. Dnes mě pozvala na hranice se Srbskem, aby mi na vlastní oči společně se srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem ukázala a popsala, jak to tam aktuálně vypadá s migrační krizí. Díky za tvoji práci, milá Katalin, díky za přijetí (foto se jmenovanou)

Před jedním dnem, v pátek:

Ilegální migrace. Dejte si reportáž TV Nova ze setkání s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou a srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem přímo na maďarsko-srbské hranici. (odkaz na video NOVY)

Ilegální migrace. Dejte si reportáž CNN Prima NEWS z maďarsko-srbské hranice. (odkaz na video Primy)

Tady máte exkluzivní záběry z hranice mezi Maďarskem a Srbskem. Maďaři bojují s ilegální migrací a paní prezidentka Katalin Novák mě pozvala, abych se přijel podívat. Byl s námi i srbský prezident Aleksandar Vučić. Ano, je to tak, ilegální migrace je opět na stole a je to velký problém. Sledujte! (odkaz na video ze stejné procházky kolem plotu s ostnatým drátem)

A Ukrajinci taky!

Markéta Pekarová Adamová je nejagilnější ukrajinskou aktivistkou, a pak vyhodí uprchlíky ze sněmovní chaty, aby sociálně potřební poslanci mohli lyžovat za hubičku. (video, kterak Babiš hovoří – a dlužno přiznat, že zde zaměnil tématiku uprchlíků ze Středního Východu a uprchlíků z Ukrajiny)

Poslušně hlásím, že plán na víkend už mám (a fotografie pana velkouzenáře s knihou Jaroslava Haška. Pan kandidát na prezidenta se hodlá seznámit s fenoménem Josefa Švejka)

Kromě toho posledního postu se Švejkem jsou všechny citované extrémně nebezpečným drnkáním na temnou strunu, která je v každém z nás – ale které je v některých částech společnosti tak silná, že vynesla do parlamentu Tomia Okamuru a jeho SPD. Tak jako celý rok, do Evropy směřují uprchlíci ze středního východu. Jde o problém, který je dlouhodobý, a který bude s postupujícím suchem v zemích MENA sílit. Klimatický rozvrat právě probíhá.

Dále čtěte

()

Dobrá zpráva! Tričko „Bez Babiše a Okamury bude nejlíp“ přinášíme i v dalších velikostech

číst článek »

Je to problém, který bude muset Evropa řešit. Ale problém, který se díky tak banálním věcem, jako je móda, potřeba komunity a informovanost v zemích, odkud uprchlíci přicházejí, se naší země týká zcela okrajově. Je mezi nimi totiž v módě, díky informacím, které mají o tamním sociálním systému od svých příbuzných či známých, kteří tam již žijí a u kterých mohou začít, usadit se v Německu, Švédsku a dalších severských zemích, které mají opravdu masivní systém podpor, a ve kterých imigranti mají zázemí.

O existenci České republiky sotva vědí, nemají tu žádné příbuzné, a sociální podpora pro ně není zdaleka tak lákavá jako německá. Takže problém uprchlíků ze Středního Východu se nás týká pouze jako tranzitní země. A – aniž bych chtěl zlehčovat problémy, které cílovým zemím tito imigranti přinesou – to prostě není téma do českých prezidentských voleb. Zato pojem „islámský imigrant“ zcela zákonitě zvedne adrenalin značné části národa.

Takže Babiš zvedne téma imigrace z islámských zemí z okraje zájmu, udělá z něj téma dne na svém fejzbůčku, a pak – těm čtenářům se strachem z muslimů zvednutým adrenalinem – na to pak trochu neuměle, ale pro voliče SPD stravitelně naroubuje téma Ukrajiny. Tedy téma uprchlíků, kterým jsme povinni pomoci právě my. My, kteří – když Ukrajina padne – budeme další na řadě. Ale to potenciální Babišův volič, jinak sympatizant SPD, v druhém kole prezidentských voleb nerozezná. Takže když Babiš nyní dovedně vyvolá z okraje zájmu islámské imigranty, smatlá je dohromady s imigranty utíkajícími z Ukrajiny před Putinovou válečnou agresí a zatřepe, najednou má velmi vysokou pravděpodobnost, že v druhém kole prezidentských voleb (kam se kandidát SPD nemá mnoho šancí dostat) budou Okamurovi voliči půjdou volit jeho, místo aby zůstali doma a nadávali, proč nemají v druhém kole pana Baštu.

Hra s ohněm

Jakkoliv brnkat na uprchlickou strunu je kdekoliv v Evropě extrémně problematické. Na jednu stranu je v souladu se základními axiomy naší judeokřesťanské civilizace nutné pomáhat lidem v nouzi. A většina uprchlíků ze zemí MENA (The Middle East and North Africa) utíká z nouze válečné, klimatické, anebo prostě jen ekonomické. Na straně druhé je tu chudnutí Evropy, které neumožňuje živit velké množství uprchlíků s malými šancemi pracovat, a také špatné zkušenosti s muslimskými menšinami v zemích západní Evropy.

Dále čtěte

()

Kupte si Speciál FORUM a přispějte na sbírku pro ukrajinskou armádu. Pomáhejte s námi

číst článek »

Takže i v zemích, kterých se nesporné „oživení provozu“ na uprchlické cestě přes Balkán týká, je potřeba k tématu přistupovat s největší opatrností. Nás se tento problém naštěstí netýká. A problému uprchlíků, kteří nám geograficky a sociokulturně jaksi „přísluší“ – uprchlíků z Ukrajiny, na kterou útočí nepřítel, která „jde“ i po nás – jsme se myslím zhostili se ctí. Nyní však Babiš ty dva proudy uprchlíků míchá, a budí ze záhrobí strach z něčeho, co nám nehrozí, a co se nás týká jen pár hodin, než kdy která skupina uprchlíků ze Sýrie přejede přes ČR k německým hranicím.

Chápu, že hlasy voličů SPD jsou pro prezidentské volby lákavé. Ale Babiš brnkáním na strunu strachu z imigrantů budí v lidech nenávist. Vyvolává strach. Což bohužel nejde v kampani zakázat zákonem, ale je to tak amorální, že by to politici prostě neměli dělat vůbec. Ale tak jemné nuance Babiš nevnímá, a zaujmout voliče SPD do druhého kola by se mu určitě šiklo. Tak bez ohledu na to, že tak budí v lidech zlo, reanimuje strach ze středovýchodních imigrantů. Inu – Babiš, čepec, kniha, sléz…

Zdroj