Babiš dál prosazuje úřední maturity. Proč neprojevíme větší lidskost? ptá se

3 měsíce starý 14
Babiš dál prosazuje úřední maturity. Proč neprojevíme větší lidskost? ptá se

„Tady jde o duševní zdraví celé jedné mladé generace a udělením úřední maturity můžeme pomoci alespoň malé části. Funguje to v jiných zemích, proč by to nemohlo fungovat u nás? Proč neprojevíme větší lidskost?“ tázal se Babiš v krátkém videu.

V Česku se v posledních týdnech rozhořel boj o úřední maturity. Babiš svá vyjádření neustále mění a jasná shoda nepanuje ani mezi zástupci gymnázií. Studenti maturitních ročníků dosud netuší, jakou bude mít jejich závěrečná zkouška podobu.

Babiš už dříve říkal, že zaměstnával desítky tisíc lidí a nikdy ho nezajímalo, zda mají maturitu, ale co daný člověk umí.

Opačný názor než Babiš zastává ministr školství Robert Plaga (za ANO), který o podobě maturit hovořil v sobotu v Lánech na Kladensku s expertním týmem prezidenta Miloše Zemana. „Expertní tým se přiklání k variantě, o které jsem hovořil já, to znamená dílčích úlev a neudělení úřední maturity,“ uvedl Plaga.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v sobotu o podobě maturit hovořil v Lánech na Kladensku také s expertním týmem prezidenta Miloše Zemana.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj