Babiš jedná se Steinmeierem o vzájemných vztazích či Afghánistánu

3 měsíce starý 21

foto Premiér Andrej Babiš (vpravo) se 27. srpna 2021 v Hrzánském paláci v Praze setkal s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem, který do České republiky přijel na třídenní návštěvu.

Praha - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se dnes ráno setkal v Hrzánském paláci s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Mezi tématy jednání jsou situace v Afghánistánu, česko-německé vztahy a aktuální vývoj pandemie. Probrat by měli i ekonomické otázky a české předsednictví v Evropské unii. Po setkání s Babišem si Steinmeier prohlédne Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

Z Prahy odjede dopoledne do Ústí nad Labem, kde navštíví expozici o česko-německém soužití a setká se se zástupci občanské společnosti. Odpoledne pak odjede opět vlakem do Berlína. Skončí tak Steinmeierova třídenní návštěva Prahy, ve čtvrtek se setkal se svým protějškem Milošem Zemanem a šéfy parlamentních komor.

Steinmeier do Česka přijel ve středu netradičně vlakem. Jako první německý prezident navštívil také kryptu pravoslavného kostela v Resslově ulici v Praze, kde po boji s nacisty zemřeli po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha českoslovenští výsadkáři.

Steinmeier ve čtvrtek řekl, že na návštěvu, která se dlouho odkládala kvůli koronavirové epidemii, se velmi těšil. "Velmi mi záleží na tom, když naše vztahy mohou být sotva lepší, aby bylo rostoucí přátelství rozvíjeno dál, přešlo na další generace," podotkl. Je podle něj mimořádné, kam se vztahy v posledních 30 letech podařilo posunout.

Zdroj