Babiš: Jsem rád, že jsem neuspěl, dám si politický detox. ANO rozhodne, zda zůstanu poslancem

1 měsíc starý 44

„Jsem rád, že jsem neuspěl. Jsem rád, že jsme skončili tak, jak jsme skončili. Hlavně za rodinu,“ uvedl Babiš pro CNN Prima NEWS ke své porážce v prezidentské volbě. Kampaň prý byla pro jeho okolí velmi náročná. „Mí kolegové byli terčem různých fyzických útoků na majetek, auta či zahrady. Na náměstích nás napadali. Naše lidi teď vyzývám, aby akceptovali výsledek voleb. A aby skončila ta obrovská nenávist, která vznikla v mediálním prostoru a na sítích,“ vyslovil se neúspěšný kandidát.

„Monika byla skvělá. Myslím, že to zvládla a byla statečná,“ ocenil výkon své manželky v průběhu kampaně. Jejich děti jsou prý rády, že volba je již u konce. „Doufám, že když se teď moji odpůrci zbaví Babiše, ta nenávist budovaná médii od roku 2012 skončí,“ dodal šéf ANO.

Skončí Babiš jako poslanec?

Zda v čele hnutí zůstane a jestli si vůbec ponechá poslanecký mandát, prý nechá na svých spolustranících. „To rozhodne hnutí, musí to být kolektivní rozhodnutí,“ nastínil v rozhovoru. Na opakované dotazy ohledně jeho vlastního postoje odvětil žertovně, že nemá vlastní názor. Zároveň s tím však dohady o svém možném konci v politice přiživil i na vlastním twitterovém účtu, kde si změnil popisek na „Občan ČR“.

Rozhodnutí o budoucí spolupráci s týmem, který pro neúspěšného kandidáta vytvořil kontroverzní billboardy, prý také nechá na hnutí. „Teď před námi není žádná kampaň, já si dám určitě nějaký politický detox,“ doplnil.

Petr Pavel zvítězil ve volbách s 58,32 procenta hlasů proti Andreji Babišovi. Rozdíl mezi oběma finalisty dosáhl téměř jednoho milionu voličů. Pavel získal více než 3,3 milionu hlasů, zatímco Babiš lehce přes 2,4.

Zdroj