Babiš má extrémní výhodu, říká Kovanda. Kdo bude jeho největší konkurent v boji o Hrad?

5 měsíce starý 43

„V kampani nebude mít Babiš zábrany. Během dvou a půl měsíců, které zbývají do poloviny ledna, kdy jsou volby, může utratit 40 milionů korun, tedy zhruba 16 milionů korun měsíčně. V tomto mu mohou konkurovat pouze Petr Pavel a Danuše Nerudová,“ uvedl Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS.

Právě Nerudová s Pavlem již dříve informovali, že vyčerpají ze zákona stanovenou maximální částku 40 milionů korun. „Tuto částku bude určitě čerpat i Babiš. Navíc je tam možná klička, kdy expremiér může mít i velkorysé podporovatele, například z řad financiérů. Ti mohou Babišovi poskytnout další peníze a částkou 40 milionů to tak nemusí končit,“ pokračoval ekonom.

Podle Kovandy má ve financování kampaně Babiš extrémní výhodu. „Je to jeden z nejbohatších Čechů, umisťuje se i ve světových žebříčcích. Peníze má a bude se je snažit využít na maximum. Navíc má výhodu v tom, že je ze všech kandidátů nejznámější už nyní. Podle průzkumů ho zná 99 procent všech Čechů. Podstatnou část kampaně tak má už za sebou,“ podotkl.

Ostatní kandidáti mají mizivé šance

Další oznámení kandidáti v boji o Hrad tak budou v nevýhodě. „Kromě Babiše, Nerudové a Pavla jsou další kandidáti pro sponzory neatraktivní, jejich šance jsou mizivé. Po ohlášení Babišovy kandidatury zájem o jeho protivníky klesne,“ doplnil Kovanda s tím, že Babiš značně zamíchá kartami. „Bude si moci dovolit více než ostatní. Velmi ostře bude kritizovat vládu za nezvládnutou situaci a drahotu,“ uvedl.

„Ostatní kandidáti, kteří v boji o Hrad mají šanci, jsou v peletonu s vládou. Nepůjdou do ní tolik ostře, cítí se být těmi, kteří zastupují hlasy voličů a podporovatelů vládních stran. Naopak Babiš je stoprocentní opozice vlády a bude moci vystupovat dramaticky odlišně,“ dodal Kovanda.

Zdroj