Babiš měl Vondráčka za prezidentem poslat sám. Není to pravda, tvrdí premiér

3 měsíce starý 20

Šéfa poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) měl na návštěvu za prezidentem Milošem Zemanem poslat sám premiér Andrej Babiš (ANO). Na twitteru o tom informovali investigativní novináři z webu Neovlivní.cz. Babiš to však jednoznačně odmítá.

Čtvrteční návštěva šéfa dolní komory parlamentu v nemocničním pokoji prezidenta Zemana vyvolala kritiku i pochybnosti o jejím průběhu. Ohradila se dokonce i samotná Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Podle ní dorazil Vondráček za hlavou státu bez vědomí ošetřujícího lékaře. 

Dále čtěte

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Nenechme se ukolébat! Oslabenou demokracii posilují svobodná média, podporujte je i dál

číst článek »

Babiš následně prohlásil, že o návštěvě předsedy poslanecké sněmovny u prezidenta nevěděl. Podle něj se měl šéf dolní komory dohodnout s ošetřujícím lékařem. „Nevnímám to vůbec dobře, je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval,“ tvrdil premiér.

„Já bych se určitě snažil dohodnout s ošetřujícím lékařem a zeptal bych se na vhodnost takové návštěvy. Určitě bych se spojil s ředitelem nemocnice, což jsem ostatně v mém případě udělal, a pan ředitel mi sdělil, že hned jak to bude možné, tak mi setkání s panem prezidentem umožní,“ doplnil Babiš.

Podle webu Neovlivní.cz to byl ale právě premiér, kdo Radka Vondráčka do nemocnice poslal, aby se ujistil, že už na Miloše Zemana spoléhat nemůže. „Jednoznačně to odmítám. Tato informace není pravdivá, což se u zdrojů Neovlivní.cz nelze moc divit,“ reagoval předseda vlády. 

Podle informací @NEOVLIVNICZ to byl ale právě Andrej Babiš, kdo Vondráčka do nemocnice poslal, aby se ujistil, že už na Miloše Zemana spoléhat nemůže. https://t.co/mYWBPH80BP

— NEOVLIVNICZ (@NEOVLIVNICZ) October 19, 2021

Premiér přitom ve vojenské nemocnici ve stejný den jako Vondráček byl kvůli třetí dávce očkování proti koronaviru. Po následné tiskové konferenci však neodjel a netradičně zůstal ještě přibližně hodinu na místě. Většinu času popíjel kávu a objednal si i sladký zákusek. Zda měl v plánu jít za prezidentem nebo na někoho čekal, však není jasné.

„Nejdřív jsem byl očkován třetí dávkou. Pak jsem se domluvil s ředitelem nemocnice Zavoralem, že půjdu na vyšetření srdce. Tak jsem na něj šel a pak jsem se vrátil do auly, kde mají skvělé kafe. Tak jsem si ho dal a dal jsem si i zákusek – malinový dort mascarpone. A užíval jsem si, že zase někam neběžím a nemám schůzku,“ vysvětloval následně své záhadné chování premiér.

Zdroj