Neuvěřitelný večer, zářil Schick. Byl za hrdinu, i když jako útočník to má snadné

před 1 měsíc 44

Reuters

Fotbalisté Bayeru totiž prohrávali 0:2, ale nakonec vyhráli 3:2, když jim obrat a postup do čtvrtfinále dvěma góly v nastavení zajistil právě český útočník.

Schick tak má velkou zásluhu na tom, že Leverkusen v sezoně stále neprohrál. Série vedoucího celku bundesligy činí 37 zápasů.

Hrdinou se navíc stal už v prvním zápase minulý týden v Baku, kde v nastavení zajistil remízu 2:2.

"Závěr byl šílený, stejně jako před týdnem. Ale bojovali jsme až do konce. Byl to neuvěřitelný večer," řekl pro klubovou televizi Schick, který začal zápas na lavičce.

Na hřiště přišel v 59. minutě, chvíli po úvodním gólu Karabachu. Brankáře Matěje Kováře překonal Abdellah Zoubir.

Hosté poté sice přišli v 62. minutě o vyloučeného obránce Elvina Cafarqulijeva, jenže prakticky okamžitě přidali druhou branku.

Dvougólové vedení jim však vydrželo jen chvíli a naději pro Leverkusen vykřesal snížením Jeremie Frimpong.

"Musím Karabach pochválit, protože hrál zcela odlišným stylem, než na co jsme zvyklí z bundesligy. Udělali nám to hrozně těžké," řekl Schick, jehož chvíle přišly v nastavení.

Ve třetí minutě ve skluzu u bližší tyče vyrovnal a čtyři minuty nato se prosadil hlavou u vzdálenější tyče.

"Jako útočník to máte relativně snadné. Stačí stát ve vápně, čekat na centry a dávat góly," smál se Schick.

"A přijít z lavičky a dát rozhodující góly je velmi krásný pocit," přidal bývalý hráč Sparty, Bohemians 1905, Sampdorie Janov, AS Řím nebo Lipska.

Soupeře pro čtvrtfinále určí Leverkusenu dnešní los. "Je jedno, koho dostaneme. Porazit můžeme každého," prohlásil Schick.