Babiš naříká, že když nebude na Hradě, nebude mít polovina Čechů zastoupení. Tak ať zatím aspoň chodí do práce

4 měsíce starý 47

Andrej Babiš. | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Andrej Babiš použil demagogický fígl. Naznačuje, že u nás hrozí deficit demokracie, protože vládní koalice ovládne všechno a pokud se on nestane prezidentem, bude skoro polovina občanů bez zastoupení.

„Pětikoalice ovládá celou zemi, mají Sněmovnu, Senát, předseda Ústavního soudu jim fandí. A když budou mít na Hradě prezidenta, 46 procent voličů nebude mít zastoupení,“ píše na twitteru účtu Andrej Babiš. Ne že by si to psal sám, ale je to to pod jeho jménem, tak dělejme, že si to myslí, nebo to aspoň tvrdí.

Dále čtěte

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (ČTK / Šimánek Vít)

Generál uspěl. Ale s podceňováním venkova se musí skončit. Obrátíme se na miliony domácností s jasným vysvětlením

číst článek »

Vládní koalice neovládá celou zemi. Máme tu kraje a obce, které neovládá. Máme nezávislé soudy a Ústavní soud, kde jsou soudci, kteří s touto vládou nemají nic společného. Co si myslí předseda Ústavního soudu je úplně jedno. Toho tam tahle vláda ostatně taky nedosadila. Ve sněmovně jsou poslanci stran ANO a SPD a nikdo je nevymazal ze světa. Že volby nevyhráli, za to si mohou sami, ale nikdo je neumlčuje, naopak řeční jak smyslu zbavení a hlasují, jak chtějí.

Pokud ovšem Andrej Babiš nechodí do práce, tak ti, co ho volili, v jeho osobě skutečně zastoupení nemají. Poslanci ANO a SPD hlasují a mluví, jak chtějí jejich pánové a majitelé pan Andrej a pan Tomio. Třeba voliče někdy napadne, že zákonodárci těchto dvou útvarů nezastupují jejich zájmy, ale zájmy dvou politických šarlatánů, co si z politiky udělali svůj byznys.

No a trhy Agrofertu na hradních nádvořích nechceme.

Zdroj