Babiš nechce Hniličkův konec ve sportovní agentuře. Je osm měsíců do voleb, argumentuje premiér

2 měsíce starý 14

Babiš nechce Hniličkův konec ve sportovní agentuře. Je osm měsíců do voleb, argumentuje premiér

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička

• 

ZDROJ: Michael Tomeš, E15

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nebude požadovat odchod Milana Hniličky z čela Národní sportovní agentury (NSA) kvůli účasti na sobotní oslavě v teplickém hotelu. Premiér se nedomnívá, že by Hniličkovo odvolání z funkce osm měsíců před volbami bylo správné. Babiš to řekl serveru Deník.cz.

Na Hniličku se snesla kritika potom, co se navzdory vládním omezením proti šíření koronaviru účastnil o víkendu oslavy narozenin podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy. Kvůli porušení protiepidemických opatření Hnilička složil poslanecký mandát.

Podle Babiše pracoval Hnilička tři roky na rozjezdu agentury, kterou si sportovci velmi přáli. "Nikomu by teď neprospělo, kdyby se rozjelo kolo spekulací kolem nového šéfa, došlo by k její paralýze," řekl premiér Deníku.

Připomněl, že Hnilička se za účast na oslavě omluvil a rezignoval na poslanecký mandát. "Máme ale osm měsíců do voleb, tak si nemyslím, že by bylo správné ho odvolávat," řekl Deníku.cz. Dodal, že po volbách přijde nová garnitura, která může Hniličku vyměnit. Deníku Právo Babiš řekl, že se Hnilička složením poslaneckého mandátu zachoval férově.

Autor: ČTK

EUR 26,04 26,12
USD 21,4 21,52
GBP 29,36 29,52
Zdroj