Babiš o dvou slíbených pokusech zřejmě lhal. Než za Zemanem přijel, měl prezident údajně zkolabovat

2 měsíce starý 18

Ještě když Andrej Babiš věřil, ře se Miloš Zeman vrátí do funkce a udrží ho u moci, tvrdil veřejně, že mu prezident na rychlé schůzce den po volbách slíbil dva pokusy na sestavení vlády. Jenže jak se nyní ukazuje, Babiš zřejmě neříkal pravdu. Zemana ten den sice viděl, ten mu ale pravděpodobně nic neslíbil, protože nemohl. Před setkáním zřejmě zkolaboval.

Jak popsal deníku FORUM 24 dobře informovaný zdroj, který si z pochopitelných důvodů nepřeje zveřejnit své jméno, Zeman zkolaboval asi hodinu před příjezdem Babiše. Babiš se s ním pokoušel komunikovat, ale nevedlo to ke zdárnému konci. Končící premiér tedy odjel, následně prezidentova ochranka aktivovala lékaře a uskutečnil se převoz Miloše Zemana do Ústřední vojenské nemocnice.

Babiš ještě několik dní vydržel, stál si za tím, že on bude jednat o sestavení nové vlády, mluvil o setkání s předsedy stran, které se dostaly do sněmovny, jenže všichni ho veřejně poslali do Čapího hnízda, současně asi dostal zprávu o tom, v jakém stavu je Miloš Zeman a že už je nepravděpodobné, že by se vrátil do plnohodnotné funkce. Proto Babiš otočil.

Dále čtěte

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Nenechme se ukolébat! Oslabenou demokracii posilují svobodná média, podporujte je i dál

číst článek »

Začal tvrdit, že se těch pokusů, pokud by je oficiálně dostal, nakonec vzdá. A aby toho nebylo málo, začal útočit na Vratislava Mynáře, se kterým byl po celou dobu své politické kariéry v kontaktu a ladili spolu schůzky, Mynář byl i u některých jednání mezi Zemanem a Babišem. Je to jeden z největších důkazů, že Zeman se už do funkce v plné síle nevrátí. Kdyby to tak bylo, Babiš by si nikdy netroufl na Mynáře zaútočit. Na to je až moc velký nehrdina.

Postupně vychází na světlo informace o tom, že Zeman na tom je – a v posledních týdnech a měsících zřejmě byl – zdravotně mnohem hůře, než sám říkal a než bylo ochotné připustit jeho okolí. Pravděpodobně se u něj objevilo i alkoholové delirium. Mimo provoz má mít játra. Současně je údajně ve stavu, který nedovoluje jejich transplantaci.

Takového člověka není příliš těžké využívat. Zeman je zcela závislý na svém okolí. Ve všem. Současný pobyt v nemocnici částečně odzbrojuje Mynáře s Ovčáčkem a Nejedlým, protože mezi ně a Zemana vstoupili lékaři. Ti rozhodují o tom, kdo k Zemanovi půjde a kdo ne, a především senátu vydali dokument o tom, že Zeman není schopný pracovat. Minimálně jim tedy zkomplikovali plány.

Až jednou někdo zjistí, co vše se okolo Miloše Zemana dělo v posledních měsících, a napíše o tom knihu, bude to hororové dílo, jak se stále více ukazuje.

Zdroj