Babiš už chce zase řídit očkování. Dosud zkazil, co mohl

1 měsíc starý 24

Předseda vlády Andrej Babiš dal znovu rozhovor deníku Právo, jak to ostatně dělá pravidelně. Opět začal hovořit o tom, že bude sám řídit očkování a že je nejlepší manažer, jakého svět viděl. Jenže není. Babiš v této krizi zkazil snad úplně všechno. A jestli ten chaos bude pokračovat, konce pandemie se nedočkáme.

Babiš se na krizi nepřipravil. Pak měnil opatření předtím, než začala druhá vlna. Občanům neříká pravdu, očkování se nerozjelo. A sebereflexe žádná. „Je to obrovská výzva. Je to o krizovém managementu. Takovou logistickou akci nemůže řídit epidemiolog nebo lékař. Nechci se přeceňovat, mám ale za sebou x krizových situací. Člověk v byznysu získá jiné instinkty, jiný tah na branku, jiné myšlenky a zkušenosti. To lidé ve státní správě nemají,“ prohlásil Babiš.

Dále čtěte

NOVINKA: Kniha rozhovorů s Miroslavou Němcovou. Kupte si knihu První dáma české politiky

Spolek Free Czech Media ve spolupráci s deníkem FORUM 24 vydává před Vánocemi ještě jednu knihu. Její autorkou je Johana Hovorková a publikace se ...

číst článek »

Babiš nic nevybudoval, know-how má jen na to, aby nepřátelsky přebíral firmy a dál se roztahoval. Není to krizový manažer, je zvyklý na to, že křičí na své podřízené do telefonu. Neumí ani používat počítač a pasuje se do role ředitele zeměkoule. Je to únavné a někdo by ho už měl konečně zastavit.

V České republice nefunguje vůbec nic. Nemocnice jsou plné, počty nakažených rostou, opatření nefungují. Podnikatelé nedostali pomoc, jakou potřebují. Stát je naprosto nefunkční. Andrej Babiš nemůže řídit vůbec nic, bylo by lepší, kdyby premiérské křeslo převzal snad úplně kdokoli.

Lidé budou dál umírat a Andrej Babiš bude do médií říkat, že všechno řídí a je to skvělé. Doposud se mu ale podařilo ukázat jen to, jak vypadá absolutní selhání. Proto má noviny (i ty spřátelené), aby se na to napřišlo. Tahle krize už se ale zakrýt nedá.

Zdroj