Babiš: Zemanův stav není vážný. Do nemocnice nastoupil po dohodě s lékaři

4 dny starý 4

„Jsem informován o zdravotním stavu pana prezidenta. Myslím, že nejsou žádné obavy na místě. Jeho zdravotní stav nebyl ani vážný. Nastoupil do nemocnice po konzultaci s lékaři,“ řekl Andrej Babiš Rádiu Impuls.

Předseda vlády přitom ještě v úterý napsal na Twitter: „Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana a přeji mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu. ÚVN je podle mě to nejlepší pracoviště v naší zemi a jsem rád, že je v těch nejlepších rukou.“

Miloš Zeman by měl být v nemocnici nejméně do pátku. Důvod hospitalizace nezdůvodnily ani mluvčí ÚVN Jitka Zinke, ani Pražský hrad. Právě prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček byl mnoha politiky i veřejností kritizován za to, že se za uplynulý den ke zdravotnímu stavu Zemana nijak nevyjádřil.

Ovčáček byl přitom na Twitteru aktivní. Na zmíněné sociální síti komentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku, ocitoval pasáž z bible a rovněž sdělil, že Zeman udělil prezidentskou milost. Ovčáček také v úterý večer vyzýval lidi, aby v říjnových sněmovních volbách volili hnutí ANO.

Zdroj