Babiše dohnalo svědomí. Oběd s rodinami nebude

1 měsíc starý 16

Premiér Andrej Babiš dnes informoval o obědu v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem a oběma rodinami, který byl naplánován na začátek ledna. Po vlně kritiky ale rozhodnutí změnili. Sejde se jen předseda vlády a prezident. S dětmi a manželkami se potkají, až „nebude žádný pes,“ informoval Babiš ve večerních zprávách na Nově.

„Novoroční oběd moji rodiny s rodinou pana prezidenta neproběhne. Jak jsem teď řekl na Nově, s panem prezidentem jsme se domluvili, že se setkáme jen my dva. Abychom dodrželi tradici. A s rodinami se potkáme až v lepších časech,“ napsal Andrej Babiš na Twitteru.

Novoroční oběd moji rodiny s rodinou pana prezidenta neproběhne. Jak jsem teď řekl na Nově, s panem prezidentem jsme se domluvili, že se setkáme jen my dva. Abychom dodrželi tradici. A s rodinami se potkáme až v lepších časech.

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) December 28, 2020

Dále čtěte

archiv F24

Požár v kolínské elektrárně se šíří po střeše budovy. Výbuch nikoho nezranil

Radnice vyzývá rozhlasem obyvatele městské částí Zálabí, aby kvůli požáru nevětrali. Město pokryl dým, rozšířil se v něm zápach. Nejbližší ulice ...

číst článek »

Obědu se měla zúčastnit i prezidentova manželka Ivana a dcera Kateřina. Premiéra měla doprovázet manželka Monika s dcerou Vivien a synem Frederikem. „Obyčejný smrtelník málem nenavštíví ani vlastní matku, ale naši národní výtečníci jistě dostanou od ministra zdravotnictví výjimku,“ okomentoval původní rozhodnutí Tomáš Czernin (TOP 09).

„Opravdu už by to chtělo premiéra a prezidenta, kteří problémy řeší a sami je nezpůsobují,“ okomentoval na Twitteru Marek Ženíšek (TOP 09). „Je dobře, že ze setkání vynechají rodiny, ale bylo by více než vhodné, kdyby jen neustupovali tlaku a měli dostatečnou kapacitu pochopit, co se má a nemá. To ale od těch dvou čekat nelze,“ uzavřel.

Opravdu už by to chtělo premiéra a prezidenta, kteří problémy řeší a sami je nezpůsobují.

Je dobře, že ze setkání vynechají rodiny, ale bylo by více než vhodné, kdyby jen neustupovali tlaku a měli dostatečnou kapacitu pochopit, co se má a nemá. To ale od těch dvou čekat nelze.

— Marek Ženíšek (@zenisek_m) December 28, 2020

„V současné době je výrazně omezen volný pohyb osob. Z těchto důvodů není povoleno se stýkat s osobami, které nejsou členy vaší domácnosti či rodiny,“ citoval Ženíšek pravidlo z Covid portálu. „Alespoň si to přečtěte, když jste to psali a nedělejte z lidí blbce,“ napsal.

K tomu obědu ještě: “V současné době je výrazně omezen volný pohyb osob. Z těchto důvodů není povoleno se stýkat s osobami, které nejsou členy vaší domácnosti či rodiny.”

Alespoň si to přečtěte, když jste to psali @AndrejBabis a nedělejte z lidí blbce. https://t.co/vCBPy0s7mb

— Marek Ženíšek (@zenisek_m) December 28, 2020

„Lidi se bojí o své blízké. Často své babičky a dědečky nenavštěvují a jsou doma, jak velí pravidla. Ta ale opět neplatí pro vládní a hradní papaláše. Hospody jsou sice zavřené, ale oni si udělají párty i s doprovodem. Zákazy pro dolních 10 milionů a výjimka pro ‚hladová prasata‘,“ okomentoval primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a po vyjádření Andreje Babiše, které informovalo o obědě bez přítomnosti rodin, věcně doplnil: „Škoda, že ta rozumná rozhodnutí nejde dělat hned, ale že se to řídí až podle veřejného mínění.“

Tak před chvílí vyšla zpráva, že to bude bez rodin. Škoda, že ta rozumná rozhodnutí nejde dělat hned, ale že se to řídí až podle veřejného mínění.

— Zdeněk Hřib (@ZdenekHrib) December 28, 2020

Premiér původně argumentoval tím, že návštěva v domácnosti je v souladu s opatřeními systému PES, jelikož lánský zámek je sídlem prezidenta České republiky. Mělo jít tedy o návštěvu v soukromí, nikoliv na veřejném místě. Česko je ale v pátém stupni systému PES, ve kterém je povoleno setkávání maximálně dvou osob.

Obědu v Lánech se 3. ledna 2021 zúčastní pouze prezident Zeman a premiér Babiš.

Zdroj