Babišova kandidatura na prezidenta je výsměch a podraz vůči české veřejnosti

4 měsíce starý 54

Zlý sen se stal skutečností. Komunistický podnikatelský šarlatán, tunelář státního majetku, agresivní dobyvatel mnoha státních i soukromých firem, zjevný udavač, obviněný pachatel dotačního podvodu a majitel desítek médií kandiduje na prezidenta České republiky.

V prostředí nízké politické gramotnosti má reálnou podporu zhruba třetiny voličů a kvůli dramatické ekonomické situaci zhoršené ruskou válečnou agresí má reálnou šanci usednout na místě českých králů a v křesle T. G. Masaryka a Václava Havla.

Ani Klement Gottwald neměl přitom tak nízký kulturní rozhled. Ten jistě četl třeba Komunistický manifest. Náš nový kandidát na prezidenta totiž nečetl nikdy ani jednu jedinou knihu včetně těch, které údajně napsal. Ani Gustáv Husák neměl tak absurdní československý mluvený projev a ten byl navíc prezidentem i Slováků.

Drzost kandidatury Andreje Babiše nemá vůbec obdoby v celém světě. Není nikde vůbec možné, aby na prezidenta kandidoval někdo, komu reálně hrozí u soudu vězení či podmínka za dotační podvod. Opravdovým podrazem vůči české veřejnosti je ale skutečnost, že je Andrej Babiš vládcem nad třetinou mediálního trhu. Že jako poslanec parlamentu a dříve premiér zaměstnává stovky novinářů a dosazuje a schvaluje desítky šéfredaktorů včetně těch, kteří řídí jedny z nejčtenějších zpravodajských serverů a deníků.

Je to v rozporu se zákonem o střetu zájmů.

Je to v rozporu s dobrými mravy.

Je to naprostá lumpárna vůči celé společnosti.

Ale česká veřejnost má zcela neslýchanou toleranci vůči kriminálnímu a barbarskému chování, pakliže je dotyčný dostatečně silným dolarovým miliardářem.

Nikomu jinému bychom to neodpustili. Ale u orientálního magnáta si značná část příslušníků mediální a politické elity netroufne nic říct, protože se ho prostě bojí.

Od této chvíle je česká demokracie opět ve stavu nouze. Akutní hrozba, že se Babiš stane prezidentem, plyne z jeho nekonečných finančních možností, z jeho ovládání médií, z jeho neskutečné marketingové manipulace.

A je prakticky jisté, že se Babiš pustí do té nejšpinavější politiky, která bude zaměřená proti solidnímu mezinárodnímu kurzu země. Pod heslem boje za české lidičky proti uprchlíkům.

Kvůli nezodpovědnému zavedení přímé volby prezidenta, kvůli demoralizaci politických a mediálních elit a kvůli primitivismu části české společnosti nás nyní čeká pochod naprostým hnojem. A je to další test, jak se k tomu postavíme a jak uspějeme. Lež a manipulace mohou zvítězit, protože pravda je tu jen jednou ze sil. 

Zdroj