Babišovy noviny už nepředstírají, kdo je jejich majitel. K PR se neštítí zneužít ani smrt

2 měsíce starý 94

„Agrofert je ve svěřenském fondu, moje bývalá firma, nic neřídím.“ To všechno posloucháme od Andreje Babiše už několik let v souvislosti s jeho obřím holdingem a zejména v souvislosti s médii, která tam spadají a která shodou okolností píší přesně tak, jak se předsedovi ANO hodí. Nyní sama MF DNES ve skandálním článku o hospicech přiznala, že je to Babiš, který rozhoduje, řídí i vlastní.

Text, kterému jsme se věnovali v tomto článku, naprosto skandálním způsobem obviňuje hospicová zařízení z toho, že kvůli úhradové vyhlášce zabíjejí pacienty. Je to neuvěřitelná praxe, kterou nám tady vydavatel Babiš zavedl. Zmiňovaná úhradová vyhláška navíc platí od roku 2015, situace není ničím nová. Jen tím, že je důležité vždy sledovat Babišovy zájmy.

Dále čtěte

()

Kupte si naši novou tašku! Bez Babiše a Okamury bude nejlíp

číst článek »

Autor článku v MF DNES kromě toho, že se neštítí ničeho, ani využít strach lidí, kteří umírají, vyjevil, proč text vznikl – a nejspíše nechtěně nám přitom sdělil, že ani v Babišových médiích nikdo nepředstírá, že by věřil komedii se svěřenskými fondy. „Hospici PAHOP, který úhradovou vyhlášku porušil, nakonec pomohl předseda ANO Andrej Babiš, když mu prostřednictvím své nadace Agrofert věnoval 657 tisíc korun, což jsou peníze vrácené hospicem Girasole, který s Babišem nechtěl být spojován,“ stojí v článku.

Hospic Girasole peníze vrátil, když Babiš během prezidentské kampaně argumentoval tím, komu pomáhá Nadace Agrofert. To autorovi textu asi uniklo. Takže o co jde, o PR? O snahu ukázat lidumila Babiše, který pomůže, i když je někdo nevděčný? A kdo tedy ty peníze vlastně rozdává? Babiš? Nadace Agrofert, která mu nepatří? Nebo patří a už s těmi nesmysly přestaneme? Samé otázky.

Nutno říci, že text o hospicech překonal i představy nás, kteří Babišovy noviny pravidelně sledujeme. Aby se na titulní stranu MF DNES dostala informace o tom, komu lidumilný majitel pomáhá, došlo dokonce na smrt. Ani před umíráním se tedy MF DNES nezastaví. Ale aspoň už víme, že hrajeme s odkrytými kartami a není třeba předstírat, že není každému jasné, komu ty noviny patří.

Zdroj