Bála jsem se, že by mi to udělal víc. Muž z Kroměříže měl zneužívat školačky, dostal 10 let

6 měsíce starý 6

Soud u muže při ukládání trestu neshledal žádné polehčující okolnosti. Jeho výši podle předsedy senátu Radomíra Koudely ovlivnil charakter páchané trestné činnosti a také mužova trestní minulost. „Především jakákoliv trestná činnost, která ohrožuje nejmladší část naší společnosti, je vždy velmi, velmi zavrženíhodná. Zvláště způsobem, kterým to prováděl pan obžalovaný. Soud zde především zvážil nutnost ochrany společnosti před možným dalším jednáním pana obžalovaného, kterému předcházející tresty zjevně nestačily,“ řekl Koudela.

ČTĚTE TAKÉ: Učitel z Krupky pohlavně zneužíval žačky. U soudu popsal i případy, které nikdo nehlásil

Obžalovaný se z pondělního jednání soudu omluvil. Už dříve uvedl, že první dívku hlídal většinou v přítomnosti své nevlastní dcery, sám s ní byl prý jen jednou cestou ke známým do Zlína. K druhé dívce řekl, že ji často hlídal spolu s jejími dvěma sourozenci i svou nevlastní dcerou. Vozil je do školy a do školky, kupoval jim jídlo nebo dárky. Odmítl ale, že by se dětí dotýkal.

První z dívek muž, který pracoval jako údržbář, podle státní zástupkyně Renaty Bártkové mezi lety 2020 a 2021 ve svém bytě a na jiných místech osahával přes oblečení i pod ním na prsou a genitáliích. Druhou dívku podle obžaloby loni opakovaně lízal na obnažených genitáliích. U obou dívek, které mu svěřily k dozoru jejich matky, muž podle žalobkyně věděl, že jsou mladší 15 let.

Před soudem dnes svědčil otec druhé dívky, kterému se dcera svěřila. Tvrdí, že mu řekla, že ji muž osahával, fotil si ji nahou telefonem a jezdil jí jazykem v rozkroku. „Brečela mi u toho, byla vystrašená, bála se to říct,“ řekl svědek. Dříve než jemu se dívka svěřila své kamarádce, shodou okolností první z dívek, kterou podle státní zástupkyně muž také obtěžoval.

Soud v pondělí přehrál videozáznam výpovědi první z dívek na policii. Školačka popsala, jak jí muž sahal přes oblečení i pod ním na prsa a do rozkroku. Stalo se to podle ní opakovaně. Nic však prý na to muži neřekla, nepokusila se mu ani odstrčit ruku. „Já jsem se bála, že by mi to ještě udělal víc,“ řekla dívka. Uvedla také, že jí muž ukazoval svou nahou fotku v telefonu.

Videozáznam s výpovědí druhé dívky na policii přehrál soud už dříve. Školačka v ní popsala, co s ní muž dělal a že to nechtěla. Stalo se to podle ní víckrát. Řekla, že u toho ležela na posteli na zádech, přičemž jí muž zacpal ústa. Dívka též zmínila, že ji několikrát fotil, když měla oblečené pouze tričko. Obhájkyně Natálie Navrátilová označila výpovědi dětí za nevěrohodné, trestnou činnost se podle ní muži prokázat nepodařilo. Uložený trest považuje za příliš vysoký. „Určitě se budeme odvolávat,“ řekla novinářům po vynesení rozsudku.

Ze znaleckých posudků z psychiatrie a psychologie vyplývá, že obžalovaný netrpí žádnou duševní nemocí ani poruchou. Jeho intelektové schopnosti označili znalci za průměrné. Podle znalce z oboru sexuologie muž netrpí žádnou sexuální deviací, což však u něj nevylučuje páchání sexuálně motivované trestné činnosti.

Podívejte se, co muž u soudu říkal před měsícem:

Zdroj