Barák vstřelil první gól za Fiorentinu, favorit ale doma jen remizoval s RFS

3 měsíce starý 33

Reuters

Barák ve Florencii skóroval v 56. minutě. Sedmadvacetiletý záložník se premiérové trefy za "Fialky" dočkal ve čtvrtém utkání po příchodu na hostování z Hellasu Verona.

Fotbalisté RFS vyrovnali čtvrt hodiny před koncem díky Iličovi, na jehož branku už Fiorentina neodpověděla.

Zápas rozhodovali čeští sudí v čele s hlavním arbitrem Pavlem Orlem.

Stejný výsledek Kluž v nastavení zachránila na hřišti Ballkani v prvním kole "slávistické" skupiny G.

Ballkani v Prištině poslal do vedení v 65. minutě kapitán Thaci, těsně před koncem zápasu srovnal Matias. Kosovský nováček se za týden představí na stadionu Slavie.

AS Řím prohrál v Razgradu

Fotbalisté AS Řím v 1. kole skupinové fáze Evropské ligy překvapivě prohráli 1:2 na hřišti Ludogorce Razgrad. Roli favorita naopak potvrdil Arsenal výhrou 2:1 v Curychu.

AS Řím po dobrém vstupu do sezony zaváhal podruhé za sebou, po nedělním debaklu 0:4 v Udine tentokrát nestačil na bulharského šampiona.

Na úvodní trefu Caulyho ze 72. minutě odpověděl v 86. minutě Šumorodov, vzápětí se ale přece jen postaral o překvapivý triumf domácích Nonato.

Arsenal poslal do vedení po čtvrthodině devatenáctiletý Brazilec Marquinhos, jenž se stal prvním hráčem "Kanonýrů" po 41 letech, jenž skóroval v evropských pohárech při debutu za A-tým londýnského celku. Krátce před změnou stran srovnal z penalty Kryeziu, v 62. minutě ale rozhodl Nketiah.

Malmö doma podlehlo 0:2 Braze. Na domácí lavičce zůstal celé utkání obránce Matěj Chaluš, stejně jako na druhé straně brankář Lukáš Horníček.

1. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A:

Fiorentina - RFS Riga 1:1 (0:0)

Branky: 56. Barák - 74. Ilič.

Hearts - Basaksehir 0:4 (0:1)

Branky: 26. Kaldirim, 67. Ndayishimiye, 75. vlastní Kingsley, 82. Özcan.

Skupina B:

Anderlecht - Silkeborg 1:0 (0:0)

Branka: 81. Fábio Silva z pen.

Skupina C:

Villarreal - Lech Poznaň 4:3 (3:1)

Branky: 36. a 40. Álex Baena, 32. Chukwueze, 89. Coquelin - 47. z pen. a 62. Ishak, 2. Skóraš.

Austria Vídeň - Beer Ševa 0:0