Barcelona se v Lize mistrů protrápila k výhře nad Kyjevem

3 měsíce starý 54

Reuters

Barcelona v prvních dvou duelech skupiny prohrála shodně 0:3 a další bodová ztráta už by jí hodně zkomplikovala boj o postup. Katalánský klub, který v roce 2015 Ligu mistrů ovládl, měl v úvodním dějstvím převahu a vytěžil z ní rozhodující gól. Po útočné akci zůstal na hrotu stoper Piqué a v 36. minutě zblízka napálil do sítě míč po Albově centru.

Čtyřiatřicetiletý zadák dal v Lize mistrů už 16 branek a vyrovnal dosud nejlepšího obránce v historii soutěže Roberta Carlose. Zároveň se stal nejstarším střelcem Barcelony v Lize mistrů. Katalánci vyhráli všech 14 zápasů v prestižní soutěži, v nichž Piqué skóroval, byť v druhé půli předvedli profesorský výkon a několikrát si vysloužili pískot 46 tisíc fanoušků v hledišti.

Salcburk potvrdil dobrou formu a po vítězství 3:1 nad Wolfsburgem se sedmi body vede tabulku skupiny G. Utkání rozhodl dvěma góly po změně stran Okafor.

Dalších šest zápasů má výkop v 21:00.