Barceloně se podařilo na poslední chvíli zaregistrovat Lewandowského a spol.

1 měsíc starý 16

 Reuters

Podle informací místních médií jsou způsobilí nastoupit v La Lize vedle německého kanonýra i další útočník Raphinha, záložník Franck Kessié a obránce Andreas Christensen. Naopak stále čekat musí obránce Jules Koundé. Barcelona dnes večer bude na úvod ligového ročníku hostit Vallecano.

Druhý tým uplynulého ročníku španělské ligy má problémy s registrováním posil kvůli finančním pravidlům La Ligy. Ačkoliv je klub vysoce zadlužený, vedení přes léto vydalo na posily nejvíce peněz z evropských klubů.

Barcelona se těžkosti snaží mírnit různými obchodními transakcemi, naposledy prodala společnosti Orpheus Media dalších 24,5 procenta svého produkčního studia, které spravuje dceřiná společnost klubu Barca Studios.

V pátek oznámený obchod za 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) navázal na dva týdny starou dohodu s platformou socios.com, která za stejnou částku odkoupila 25 procent.

Příchody Koundého, Lewandowského a Raphinhy stály klubovou pokladnu více než 150 milionů eur (více než 3,65 miliardy korun), Christensen a Kessié se stali hráči Barcelony po vypršení smluv u předchozích zaměstnavatelů zdarma. Až na Koundého nyní mohou všichni v La Lize nastoupit stejně jako útočník Ousmane Dembélé a záložník Sergi Roberto, kteří v létě prodloužili dosavadní smlouvy a potíže s registrací se týkaly i jich.

Zdroj