Bavorsko bude vyrábět ruskou vakcínu Sputnik V

1 týden starý 5

Lahvičky od vakcíny Sputnik V Foto: Agustin Marcarian, Reuters

Bavorsko bude vyrábět ruskou vakcínu Sputnik V 

„Uzavřeli jsme předběžnou smlouvu se společností v Illertissenu,“ řekl Söder. Podle Holetscheka by mohly být vakcíny dodány během letošního roku. Předpokladem je, že vakcínu „schválí EMA nebo Německo“. Z uzavřené dohody je nadšený.

Bavorsko se potýká, stejně jako ostatní spolkové země, s velkým nedostatkem vakcín. Společnost Moderna navíc oznámila, že v 17. týdnu, tedy na přelomu dubna a května, nedodá nasmlouvaných téměř 878 tisíc dávek vakcíny. Výrazně krátí dodávky také AstraZeneca.

„Očkujeme, co je možné,“ říká Söder a je rozzlobený ze zpráv o nedodání vakcín.

Bavorsko kvůli špatné epidemiologické situaci nejméně o dva týdny odkládá rozvolňování. „Bez ohledu na úroveň počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel zůstanou všude otevřené pouze obchody s potravinami a lékárny,“ řekl. Návrh na otevření květinářství, obchodů pro kutily či zahradnických center se přesouvá do stejné kategorie jako další obchody. Dokud nebude dosažen limit 50 nakažených na 100 tisíc obyvatel, zůstane vše zavřené.

Novinkou je ale to, že když budou mít lidé očkování, nebudou muset do karantény. „Ti, kteří byli naočkováni oběma vakcínami, nemusí do žádné povinné karantény, pokud přijedou do Bavorska,“ řekl Söder.

podpis
Zdroj