Během neohlášeného pochodu Prahou napadli demonstranti policistu

4 měsíce starý 15

Na Václavském náměstí v Praze se v sobotu uskutečnila demonstrace proti vládním opatřením. Účastníci se následně vydali na nepovolený pochod, během kterého napadli policistu. Útočníky zadržela policie.

„Organizátoři demonstrace se rozhodli po 13. hodině rozpustit původně naplánované shromáždění na Václavském náměstí. I kvůli omezení pohybu mezi okresy neměli dostatek řečníků a aparatury,“ uvedl server Novinky.

Někteří z nich se vydali na Palackého náměstí, ze kterého pokračovali na Albertov. Během pochodu dva z účastníků – muž a žena – napadli a zranili policistu, řekla ČTK mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Oba policisté zadrželi, skončili na policejní služebně a jsou podezřelí z trestného činu útoku na veřejnou osobu.

Dále čtěte

AdobeStock

Zdravotní sestra z Příbrami měla covid už dvakrát, na očkování dosud čekala

Covid měla Kateřina Kujalová za poslední půlrok dvakrát. Následky onemocnění, které překonala naposledy v lednu, si nese dodnes. Je často ...

číst článek »

Další tři lidi, jednoho ještě během shromáždění na Václavském náměstí a další dva na Albertově, policisté zadrželi kvůli neuposlechnutí výzvy. V tomto případě jde o podezření z přestupku, dodala mluvčí.

Demonstrace se podle Siřišťové zúčastnilo asi 40 lidí.. Na akci dohlíželo značné množství policistů z kriminální i pořádkové služby. Podle zpravodajů ČTK například v Opletalově ulici vedoucí k Václavskému náměstí i u výstupu z metra na Muzeu kontrolovali chodce a pro vstup na náměstí požadovali doklad o trvalém bydlišti v hlavním městě či jiný vážný důvod. V současnosti platí v Česku kvůli epidemii koronaviru zákaz volného pohybu mezi okresy.

Zdroj