Po velkém oteplení, kdy teploty během týdne přesahovaly 20 stupňů Celsia, se od pátku začne ochlazovat. Především víkend pak bude chladný s teplotami maximálně 10 stupňů, v noci mohou klesnout až pod nulu. Na Velikonoční pondělí se opět oteplí, večer se ale na území Čech začnou objevovat přeháňky nebo déšť.

Praha 17:52 1. dubna 2021

O Velikonocích bude spíše chladné počasí | Foto: Tomáš Frait / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„V pátek k nám za studenou frontou začne proudit chladnější vzduch od severu. V sobotu k nám pronikne po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy studený a vlhký vzduch od severu. V neděli se na naše území přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu. Na počátku příštího týdne se nad západní Evropou prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená studená fronta bude postupovat přes střední Evropu k východu,“ uvedl v předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Na Velký pátek bude ještě během dne polojasno až jasno, k večeru už ale začne přibývat oblačnost. Na severu a severovýchodě republiky může ojediněle přijít déšť, v polohách nad 800 metrů se promění ve sněhové nebo smíšené přeháňky. Meteorologové očekávají nejvyšší denní teploty 10 až 14 stupňů Celsia, ve vyšších polohách a na horách kolem 6 stupňů. Vítr bude mírný severní až severozápadní s rychlostí 3 až 7 m/s.

Na Velký pátek zavře kvůli pandemii většina obchodů. Podle šéfky unie zaměstnanců půjde o velký zmatek

Číst článek

Se sobotním ochlazením se budou teploty pohybovat mezi 5 až 9 stupni s proměnlivou oblačností a dešťovými či sněhovými přeháňkami. Vát bude ze severozápadu a severu s rychlostí 4 a 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.  

Nedělní počasí bude podobné sobotnímu. Teploty mohou ovšem stoupnout na 6 až 10 stupňů. V noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí kvůli nočním teplotám, které mohou klesat i pod nulu. Uklidní se i vítr na rychlost 1 a 4 m/s.

Přestože během Velikonočního pondělí by mělo být polojasno nebo skoro jasno, odpoledne a večer začne přibývat oblačnosti. Na území Čech se tak může vyskytnout déšť nebo přeháňky. Dojde ale k oteplení, teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 stupni Celsia. Vítr bude slabý jižní, postupně se promění v mírný jihozápadní až západní s rychlostí 3 až 7 m/s.

zuj

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Během Velikonočního víkendu se ochladí a přijdou srážky. Teploty vystoupají maximálně k 15 stupňům

  2. Epidemiolog: O Velikonocích pozor na falešný pocit bezpečí. I naočkovaný vás může nakazit

  3. ‚Spím v takovém polospánku. Natálčino chování se zhoršuje.‘ Jak zvládají rodiče péči o autistické děti?

  4. Školy se podle odborníků 12. dubna neotevřou až ve 20 okresech. Podporují návrat žáků podle regionů

  5. Komunisté během Velikonoc rozhodnou o další toleranci vlády. ANO podle Filipa neplní část dohody

  6. Schodek rozpočtu se v březnu zvýšil na 125 miliard korun. Boj s pandemií stál za rok téměř 282 miliard

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme