Belgie truchlí pro statečného gólmana Brugg. Ve 28 letech podlehl leukémii

4 měsíce starý 59

 Profimedia.cz

Van Damme se s leukémií potýkal od roku 2016, kdy mu ji lékaři diagnostikovali během rutinní předsezonní prohlídky. Dvakrát dokázal onkologické onemocnění porazit, nemoc ale před dvěma lety udeřila potřetí. V září pak vyslal fanouškům smutný vzkaz: tentokrát je prognóza beznadějná.

Osmadvacetiletý odchovanec belgického Lembeke po sobě zanechal manželku a sotva roční dcerku.

Jeho choť Kyana Dobbelaereová v pondělí ráno oznámila jeho úmrtí v dojemném příspěvku na Instagramu. "Náš nejdražší miláčku, tatínek odešel včera večer na svůj poslední zápas. Zápas, který už nelze vyhrát. Odešel jsi od nás velmi pomalu, přesto jsi to udělal znovu svým vlastním způsobem. Byl jsi velmi silný."

Belgická televize Sporza tvrdí, že se Van Damme dozvěděl krutou zprávu  pouhé dva dny poté, co zjistil, že se stane otcem. "Bojoval jsi jako lev. Jsme tak vděční za to, kdo jsi byl. Můžeš se stát příklad pro mnohé ostatní. Teď odpočívej, miláčku. Teď jsi osvobozen od veškeré bolesti. Posíláme ti velké objetí od tvých dvou dívek. Uvidíme se později."

Van Dammův klub Cercle Brugge, za který odehrál 40 ligových zápasů, vzdal hold svému gólmanovi prostřednictvím prohlášení na webových stránkách. "S velkým smutkem oznamujeme, že náš přítel a týmový kolega Miguel van Damme dobojoval svůj dlouhý a nespravedlivý boj proti leukémii. Slova nestačí k tomu, abychom popsali, co cítíme. Dnes je extrémně těžký den v téměř 123leté historii Cercle Brugge," napsali zástupci klubu.

"Migueli, tvoje vytrvalost a síla jít do toho znovu a znovu byla obdivuhodná. Jsi příkladem pozitivismu, vytrvalosti a bojovnosti. Zdrojem inspirace pro každého, kdo bojuje," stojí v prohlášení.

Zdroj