Belgie zavírá své hranice

2 měsíce starý 21

Ilustrační foto Foto: Lucy Nicholson, Reuters

ON-LINE: Belgie zavírá své hranice

04:42 - Belgie se od středy uzavírá. Její hracie bude možné překročit jen v nutných případech. Na rekreaci do zahraničí nikdo nevyjede až do začátku března, oznámil premiér Alexander De Croo. Do země nebo ze země se lidé dostanou jen ze zdravotních, pracovních či rodinných důvodů, výjimka platí i pro pendlery.

04:30 - Francie rozhoduje o zpřísnění opatření proti koronaviru. Jaká opatření země přijme, by měl sdělit večer tamější prezident Emmanuel Macron. Po plošné uzávěře volají experti, které znepokojuje nárůst pacientů s covidem-19 v nemocnicích.

04:28 - Na Slovensku dnes začínají platit přísnější pravidla omezení pohybu pro osoby, které nemají negativní výsledek testu na koronavirus. V zemi v úterý skončilo plošné testování a lidé, u nichž se nákaza neprokázala, budou moci cestovat do práce či chodit do přírody.

04:15 - Po tří předešlých nocí se do Nizozemska vrátil relativní klid. Násilnosti, které vypukly po sobotním zavedení zákazu vycházení po 21. hodině, se částečně uklidnily. Menší incidenty se podařilo policii rychle potlačit. Policie v úterý večer vyzvala rodiče teenagerů, aby své potomky udrželi doma, jinak by mladým mohl hrozit záznam v trestním rejstříku a v případě ničení majetku i placení škod. Celkem policie zadržela asi 500 lidí.

04:10 - Rovných 100 824 705 lidí se ve světě nakazilo koronavirem, z nichž se uzdravilo 72 839 039. V souvislosti s koronavirem zemřelo 2 167 013 osob.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí.

Zdroj